Oasis Network (ROSE) Fiyat Analizi: Alım Noktasında mı?

analiz-5

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçen senenin büyük performans gösteren altcoinlerinden birisi de ROSE oldu. Bitcoin’den bağımsız hareketler sergileyen ROSE, uzun vadeli yükseliş trendini korumaya devam ediyor. 22 Ocak’ta gerçekleşen büyük düşüşte, 0,28 dolarda bulunan bir likiditasyon iğnesi kaydetti. O zamandan beri yaklaşık yüzde 35’lik bir kazanç sağladı ve 0,38 dolar seviyesine ulaştı. Buna rağmen ATH’sinden yaklaşık yüzde 37 aşağıdan işlem görüyor.

ROSE Yükseliş Trendini Sürdürecek mi?

ROSE-02.07-1

ROSE, geçen senenin Eylül ayından beri yükseliş trendini korudu. Aralık’taki büyük düşüşten çok az zararla kurtuldu ve Ocak ayında yeni bir rekora imza attı. Ardından gelen genel piyasa düşüşünden sonra bile ALGO‘dan farklı hareketler sergiledi ve uzun vadeli yükseliş trendinin aşağısına sarkmadı. Görünen kadarıyla, destekten aşağı kırılım gerçekleştirmemek için güçlü durmayı başarmış. Bu sayede piyasadaki olumsuz havanın dağılması ve yükselişlerin başlaması, bir katalizör görevi görmüş. Trend çizgisine dokunduğu bölgeler güçlü alım bölgesi görevi görmekte. Ancak yine de son günlerdeki yükselişin bir kısmının geri alınması gerekiyor. Ancak o zaman yeniden alım yapılabilir.

Bahsi geçen bu altcoin için olumsuz konuşmak çok mümkün değil. Grafikten yola çıkarak, olumsuz senaryoda bile yaklaşık yüzde 18’lik bir düşüş yaşaması olası.

ROSE Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ROSE-02.07-2

Şu anda destek seviyemizin 0,348 olduğunu görmekteyiz ve oranın aşağısına inersek 0,28 dolar seviyesinin gelmesi kuvvetle muhtemel. Ocak ayının sonundan, Şubat’ın ilk haftasına kadar alt bölgede konsolide oldu. Bollinger bandının alt ve üst çizgisi arasında işlem gördü. Hem Bollinger’ın sıkışması hem de direnç noktasına ulaşması sonrası kırılım gerçekleşerek direnci destek olarak (S/R) doğruladı. Yazının yazıldığı sırada, Bollinger bandının üst seviyesinde işlem görmesinden dolayı 0,355 dolar seviyesine geri çekilme ihtimali var. Bu orta çizgi, destek seviyesi ile yaklaşık aynı noktada bulunduğundan önemli bir destek görevi görmekte.

Dirençlerden bahsedecek olursak 0,401 ve 0,439 seviyeleri karşımıza çıkan ilk bölgeler. Diğer dirençler ise, 0,476 – 0,522 ve 0,598 dolar seviyeleridir. Olumlu havaya rağmen, şu an itibariyle kısmi bir geri çekilme olmadan yükselişin devamı gelmeyebilir. Balinaların duyguları da oldukça önemli. Yine de yükselişe devam etmek isterlerse 0,401 seviyesinde zorlanma ihtimalleri var.

Uzun vadeli bir şekilde yorum yapmak gerekirse, gizlilik odaklı ve açık bir finansmana sahiptir. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda ilgi patlaması yaşayacaktır. DeFi sektöründe de büyük başarılara imza atabilirse ilerleyen zamanlarda çok konuşacağımız bir altcoin konumunda.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster