Algorand (ALGO) Fiyat Analizi: Kırılım Gerçekleşti mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ALGO için kasım ayından süre gelen bir düşüş trendinin ardından, son günler oldukça heyecanlı geçiyor. Piyasalar oldukça acı çekmişti ve sonunda mükafatını almak için sabırsızlanıyor. Kripto para piyasasındaki genel yükselişin etkileri altcoinlerde yavaş yavaş ortaya çıktığı için bazılarında büyük patlamalar ve kırılımlar gerçekleşmekte.

Algorand (ALGO) Düşen Trendi Kırdı mı?

ALGO-02.07-1

ALGO fiyatı, 2021 yılının Eylül ayından beri düşmeye devam ediyor. ALGO, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen büyük bir düşüşün de etkisiyle neredeyse dibi gördü. Bu düşüşten sonra kendini yükselen bir trend içerisine sokmayı başardı. Grafikte görüldüğü üzere, Eylül ayından Ocak ayına kadar olan dönemde yüzde 54,58’lik bir düşüş kaydetti. Toparlanma belirtileri gösterirken korkulan oldu ve yüzde 32,57 daha düştü.

Grafiğimize odaklanacak olursak, 22 Ocak’ta ulaştığı dip seviyeden büyük bir tepki alarak geri dönmeyi başardı. Ardından trend içine girebilmek için güzel hareketler sergiledi ve trendin üst çizgisini 3 kere denedi. Bu sefer 4. seferi deniyor ve piyasanın da rahatlamış olmasından kaynaklı olarak büyük olasılıkla kıracak gibi görünüyor.

Destek olarak şu anda 0,79 dolar seviyesi ön planda. Eğer kırılım gerçekleşirse, desteği dirence çevirmek dediğimiz olayın yaşanmaması için önümüzde bir engel yok. Ancak 1,13 dolar seviyesinden satış baskısı görmesi olası. Oldukça güçlü davranırsa eski düşen trendin desteğini tekrardan destek olarak doğrulayıp yükseliş trendine devam etmesi mümkün.

ALGO İçin Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ALGO-02.07-2

Uzun vadeli bir görünüm olarak baktığımızda, ALGO’nun yükselen bir kanal içerisinde ilerlediğini görürüz. Ancak geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüş nedeniyle uzun vadeli yükseliş trendinin altına düşmüş. Olumsuz senaryolardan bahsedecek olursak, yükseliş sürdürülebilir olmadığında 0,95 – 0,79 ve 0,68 dolar seviyelerine hızla bir düşüş yaşayacaktır. Olumlu yönden düşündüğümüzde, uzun vadeli yükseliş trendinin alt seviyesine temas ettikten sonra düzeltme yaşayıp tekrardan denemek için yola çıkacak. Tekrar denemeye çalışması demek daha yüksek seviyelere ulaşacağı anlamına geliyor. En olumlu senaryoda, uzun vadeli trendin alt çizgisini dirençten desteğe dönüştürecek. Bu durumda 1,84 dolar ve 2,55 dolar seviyesini kırmaması için önünde bir sebep yok. Ayrıca uzun vadeli yükseliş trendinin üst çizgisi olan 4,5 dolar civarlarına gelebilecek.

Algorand, sıfır karbon hedefiyle yola çıkan bir platformdur. Büyük yatırımcıların ilgisini üzerine çekip yatırım topladı. Ama Mart ayındaki Fed toplantısı büyük gidişatı belirleyecek. Büyük riskler almadan önce Mart ayındaki toplantıyı beklemek en doğru karar olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster