Ripple (XRP)’da Önemli Hareketlilik! Yükselişler Başlıyor mu?

XRP-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto ekosisteminde geçen onca zamanda paydaşlarının yaptığı fiyat hareketlerini yapamamasına rağmen halen değerini koruyan ve ilk 10’da yer alan XRP son günlerde önemli bir yükseliş eğiliminde bulunuyor. Geçtiğimiz aylardaki düşüş trendinde dip bölge olarak 0.54 seviyesini test eden XRP’nin son günlerde bu bölgeden %30’a yakın tepki aldığı gözlemledik. Bu yükselişiyle yatırımcısının iştahını kabartan XRP, önümüzdeki dönemlerde adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.

Ripple (XRP) İçin Kısa Vadede Muhtemel Senaryolar Nedir?

XRP-02.07-1

Ocak ayının 23’ünden itibaren süre gelen yatay bant hareketini geçtiğimiz günlerde yaşanan yükseliş hareketiyle sonlandıran XRP, yeni bir senaryo çiziyor. İlk olarak kendini alçalan trend çizgisinin üzerine atan XRP’ın retestini de gerçekleştirdiğini görmüştük.

Geldiğimiz noktada ise 0.70 desteğinin altına sarkmadıkça olumlu havanın sürebileceğinden bahsedebiliriz. Grafikte 0.70 – 0.73 bandı ise fiyat hareketliliğinin süreklilik kazanmadığı bir bölge olarak göze çarpıyor. Bu bölgenin ihlal edilmesin fiyatı tekrardan trend çizgisine taşıyabilir. Bu durumda ise bir önceki dip seviyesi olan 0.55’in görülmesi muhtemel olacaktır.

Yukarı yönlü hareketin devamında ise olası tepki bölgesinin 0.80 bölgesinden geçtiğini görüyoruz. Bu bölge aynı zamanda psikolojik bir direnç. Dolayısıyla sağlıklı bir grafik oluşumu açısından bu bölgeden gelen tepki şaşırtıcı olmayacaktır.

XRP Orta Vadeli Fiyat Analizi!

XRP-02.07-2

Orta vadeye baktığımızda ise daha farklı bir manzara karşımıza çıkıyor. Daralan üçgen yapısında üst direnci yoklamayı isteyen XRP, öte yandan şuan satıcılı bölgenin direncinde bulunuyor. 0.77 seviyesinin günlükte kırılması sırasıyla 0.80 ve 1.02 seviyelerini gündeme taşıyabilir. Bu bölge üzerinde istikrarlı fiyat hareketinde ise 1.40 ve 2.0 dolar seviyeleri görülmesi muhtemel olacaktır.

Aksi durumda ise 0.40 seviyesinin önemli bir destek olduğunu söyleyebiliriz. Bu desteğin kırılması sonucunda olası bir ayı piyasasında tarihi dip seviyesi olan 0.17 dolar seviyeleri görülmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster