Casper (CSPR) Son Durum! Beklenen Seviyeler Geliyor mu?

analiz-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son günlerde adından sıkça söz ettiren ve yarattığı değerle kripto ekosisteminin ileri gelen projelerinden biri olan Casper (CSPR) son dönemlerdeki fiyat hareketinin sağladığı teknik oluşumla dikkatleri yeniden üzerine çekti. Son aylarda yaşanan ve kripto piyasasının genelinde büyük kan kayıplarına sebep olan satışlardan Casper fiyatının da payını aldığını ve son yükseliş hareketinin ardından gördüğü tepe fiyattan %70’e yakın değer kaybettiğini gözlemlemiştik. Fakat gelinen noktada şubat ayında başlayan yukarı yönlü hareketlilik Casper’ı da etkilemiş durumda.

Casper (CSPR) İçin Kısa Vadeli Kritik Seviyeler Nereler?

CSPR-02.05-1-2

İkili dip formasyonunda ilk dip testini eylül sonu, ikinci dip testini ocak ayı sonunda gerçekleştiren ve son günlerde yaşanan yükseliş hareketiyle 0,0721 dip seviyesinden tepki alan Casper’ın yeni bir yükseliş trendine girdiği gözlemliyoruz. Oluşan yeni kanalda kısa vadeli olarak fiyatın, trend kanalının alt seviye bölgesi olan 0.088 altına sarkmadıkça olumlu havanın devam edeceğini düşünebiliriz.

Kanal içerisindeki fiyat hareketlerinin devamında ise kısa vadede kanal üst direncinin ve psikolojik direnç seviyesi olan 0.1 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Fiyatın 0.10 seviyesini test etmesi major direnç alanına girmesi anlamına geldiğinden fiyatın bu alan üzerinde kalıcılığını dikkatle takip etmeliyiz.

Casper İçin Orta Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

Casper-02.05-1

Son dönemlerde hem kripto piyasasında hem de CSPR özelinde olumlu temel gelişmeler yaşandı. Teknik olaraksa Casper’ın süre gelen alçalan trend çizgisinin üst sınırı olan 0,12 seviyesine yaklaştığını gördük. Bu durum olumlu havayı etkin kıldı. Bu seviyenin orta vadede test edilmesi sırasıyla 0.18 ve 0.24 seviyelerinin önünü açar nitelikte bulunuyor.

Bu seviyelerin görülmesi için, fiyatın diğer satıcılı bölge olan 0.1375 – 0.16 üzerindeki performansını incelemeliyiz. 0.16 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda diğer destekleyici faktörlerle birlikte olumlu havanın uzun vadeye yayılacağından bahsedebiliriz.

Aksi bir durumda ise ikili dip seviye olan 0.0720 dolar seviyesinin tekrardan test edilmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak bu seviyesinin altındaki istikrarlı fiyat hareketlerinde ise 0.5 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşanabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster