Bitcoin’de Yön Neresi? Destek ve Direnç Noktaları Nereler?

bitcoin-7-1-768x576.png-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasasının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya 37.000 dolar seviyesinde başladıktan sonra 36.500 dolara kadar gerileyip, bu noktada haftanın dip seviyesini gördü.  Bunun ardından hafta başında satış baskısının azalması ile yükselişe başlayan Bitcoin, önce 39.100 dolar direncini ve ardından 40.700 dolar direncini aştıktan sonra 42.179 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin şu anda 41.200 dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin Yükselişinin Sebebi Ne?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in yükselişi, tüm piyasada bir yükselişi beraberinde getirdi. Yükselişin temel sebebi, yaklaşık 3 aydır süregelen satış baskısının bu hafta başında azalmaya başlamış olması olarak görülebilir. Tam da bu baskının azalmaya başladığı zamanlarda, dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon’un çok güçlü bir bilanço açıklamış olması da BTC’ye çok önemli bir destek oldu ve bu noktadan sonra yükseliş başlamış oldu.

Bu yükseliş haftasında Ethereum 2477 dolardan 3062 dolara, AVAX 63 dolardan 80 dolara  ve Solana fiyatı ise 89 dolardan 118 dolara kadar yükseliş yaşadılar.

Bitcoin Destek ve Direnç Noktaları Nereler ? Hedef Neresi ?

Bitcoin, bir önceki analizimizde de belirtildiği üzere 37.250 dolar üzerinde kalıcılık sağlandıktan sonra yaklaşık 42.500 dolar bandını gördü. Bu hafta yaklaşık 3 aylık düşüş trendinin ilk direnç noktası olarak görülen 38.300 dolarlık direnci aştıktan sonra yükselişe geçen lider kripto para birimi olan BTC için, yükseliş trendinin teyit edileceği seviyeler 43.800 – 45.500 dolar bandı. Bu seviyeler arasında kalıcı hareketler sergilemesi durumunda Bitcoin için yükseliş trendinin başladığını rahatlıkla söyleyebileceğiz.

BitcoinUSDT_2022-02-06_18-31-07

Bitcoin için aşağı yönlü fiyat düzeltmelerinde 41.200-41.600 ve 39.600 dolar destek seviyelerine kadar düşüşler yaşanabilir.

Bunun yanında uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, El Salvador’un Bitcoin (BTC) nedeniyle kredi notunun düşürülmesi riskine ilişkin bir uyarı raporu yayınladı.

Moody’s Analisti Uyardı: “Risk Büyük”

Bitcoin alımları sebebiyle hali hazırda oldukça zararlı durumda olan El Salvador, BTC yasasına karşıt tüm eleştirileri ve ikazları umursamazlıktan gelmişti. Moody’s’in ikazının ardından, Başkan Nayib Bukele “El Salvador’un umurunda değil” şeklinde bir paylaşım yaptı. Ancak başkanın hitabet şekli hayli katı argo içeriyordu. Moody’s, BTC fiyatındaki son düşüşün ardından ülke ekonomisinin BTC yatırımından zarar ettiğini belirtiyor.

Moody’s analisti Jaime Reusche, Bloomberg‘e yaptığı açıklamada, yatırımın ülkenin kredi görünümü riskini artırdığını söyledi. Moody’s, geçen sene ülkenin notunu Angola ve Irak seviyelerine düşürme kararında sürdürülemez para politikalarına atıfta bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster