Bitcoin için Yeni Yükselişler Başlıyor mu? Dip Yapıldı mı?

bitcoin-7-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde sert düşüşler yaşadı. Yaklaşık 3 aydır satış baskısı ile karşı karşıya kalan BTC/USDT paritesi bu süreçte %50’ye yakın bir değer kaybı yaşadı. Lider kripto para biriminin bu düşüşler sırasında altcoinlerde ise daha sert düşüşler gözlemlendi. Lider altcoin Ethereum, %50’den fazla bir düşüş yaşarken Solana fiyatı ise %70’ten fazla bir düşüş yaşadı.

Bitcoin İçin Kısa Vadeli Olası Senaryolar Neler?

Bitcoin-02.04-1.2-1

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık 10 gün önce 33.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Bu seviyeden yukarı yönlü tepki alan kripto para birimi için kısa vadeli bir tepki yükselişin yaşandığı gözlemleniyor. Bu yükselişin devam etmesi ise önemli direnç seviyelerinin hacimli yükselişler ile kırılımları halinde gerçekleşebilir.

Bitcoin kısa ve orta vadeli analizimize başladığımız sırada 37.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider kripto para birimi için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 38.250 dolar ara direnç seviyesi olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde ise 38.700 dolar seviyelerine kadar bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır.

Ayıların satış baskısını tekrardan arttırması halinde ilk hedef seviye 36.850 dolar ara destek seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketlerinde ise kısa vadeli major destek seviyesi olan 36.300-36.600 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin İçin Dip Seviye Görüldü mü? Asıl Yükselişler Başlıyor mu?

Bitcoin-02.04-2

Lider kripto para birimi için günlük grafikte orta vadeli düşüş trendinin devam ettiği gözlemleniyor. BTC fiyatı için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde düşen trend üzerinde günlük kapanışların gelmesi halinde yeni bir yükseliş trendinin aktif olması muhtemel olacaktır. Ancak yükselişleri sınırlandıran major direnç seviyelerinin aşılamaması halinde aşağı yönlü fiyat hareketleri devam edebilir.

Bitcoin için orta vadeli fiyat hareketlerinde 37.250 dolar üzerinde kalıcılık sağlanması halinde 39.200-39.900 dolar seviyeleri hedef seviye olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde ise düşen trend üzerinde ki fiyat hareketleri ile 42.500 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşanması muhtemel olacaktır.

BTC için dip seviyenin görülüp görülmediği ise önümüzdeki süreçte belli olacak. Çünkü orta vadeli düşen trend kanalına yakın bir seviyede işlem gören lider kripto para birimi için bu kanal üzerinde günlük kapanışların yapılması halinde boğalar alım baskısını arttırabilir. Ancak ayıların satış baskısını arttırması ile 30.000 dolar seviyelerindeki talep bölgesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster