Theta Network (THETA) Fiyat Analizi: Boğa Geldi mi?

analiz-13

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi kripto piyasası genel anlamda yükselmeye devam ediyor. Büyük para girişleri sayesinde toplam kripto para piyasa değeri 1,874 trilyon dolara ulaştı. Her ne kadar son günlerde yükseliş görünümünde olsak da, toplam piyasa değeri 10 Kasım’da 3 trilyon dolara ulaşmıştı. Bu yazıda bahsedeceğimiz THETA ise 10 Kasımda yaklaşık 8 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştıktan sonra 3,43 milyar dolara geriledi.

Theta Network Yükselişe Olumlu Tepki Verebilecek mi?

THETA-02.06-1

4 saatlik grafikte bakıldığında yükselen bir trendde işlem görmeye devam eden THETA, 27 Ocak’taki direnç noktasını desteğe çevirerek (S/R) yükselişini onaylatmış. Şu anda görünen kadarıyla 3,175 dolar seviyesinde bir destek var. Bu destek seviyesinin kırılması durumunda 2,85 dolar seviyesindeki yükselen trendin alt çizgisine dokunması oldukça muhtemel. Ayrıca 4,665 dolar seviyesine kadar önü açık olduğu için destekten alacağı tepki sonrasında kırılım gerçekleştirerek yatırımcılarını memnun edecektir.

Trend çizgilerine ek olarak Bollinger Bantlarını da incelediğimizde, bandın orta çizgisi ile S/R dediğimiz direnci desteğe çevirme durumundaki destek çizgisi kesişmiş durumda olduğu gözümüze çarpıyor. Bu da demek oluyor ki, 3,175 desteği güçlü bir bölge. Ancak birkaç gün geriye gittiğimizde ise trendin alt çizgisi ile bandın alt çizgisi kesiştiğinde analizini gerçekleştirdiğimiz bu altcoin oradan tepki almış. Ne olursa olsun şu anda orta bollinger ve direnç çizgisini geçtiği için düşüş ihtimali çok olası değil. Düşüş durumunda ise yukarıda bahsettiğimiz 2,85 dolar seviyesine gerileyebilmesinin yanı sıra alt Bollinger olan 2,61 dolar seviyesine gerileme şansı var.

THETA İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

THETA-02.06-2

Fibonacci seviyelerine bakıldığında, 2,274 dolar seviyesinin majör bir destek olduğu karşımıza çıkıyor. Yukarıda trend ve Bollinger araçlarını kullandığımızda da 2,85 dolar ve 3,175 dolar civarındaki destekten bahsetmiştik. Şimdiki grafiğimizde Fibonacci ise 2,83 dolar ve 3,180 dolar olarak görünüyor. Gördüğümüz üzere bu seviyeler bize güçlü bir destek noktası olarak yardım edecektir.

Direnç noktalarından bahsedecek olursak, 3,74 dolar, 4,13 dolar ve 6,646 dolar seviyeleri gözümüze çarpıyor. Eğer ki Bitcoin’e para akışı devam eder ve genel anlamda piyasalar rahatlarsa THETA, bu yükselişe ayak uydurabilecektir. Bunun başlıca sebepleri olarak, video akış platformu olmasının dışında Web 3.0 sektörüne hizmet etmesinin de oldukça büyük bir payı var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster