LRC (Loopring) Teknik Analizi: Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripro para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte yükselişe geçti. Total marketcap 2.75T dolar seviyelerine kadar yükselirken çoğu altcoinde özellikle de mem-coinlerde yükselişler gözlemlendi. LRC de yükseliş yaşayan altcoinlerin arasında yer alıyordu. Altcoin sadece son 1 haftada %360’lık bir fiyat artışı yaşadı. Bu da 4.6 kat artış anlamına geliyor. LRC yazım sırasında 1.3 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin son 24 saatteki işlem hacmi ise 3T dolar seviyelerine yakın bir seviyede bulunuyor. Ek olarak altcoin yaklaşık 70 gün önce piyasa sıralamasında 130. sırada yer alıyordu. Ancak yazım sırasında ise 76. sırada yer alıyor.

Loopring Temel Analizi

Loopring, Çinli girişimci ve yazılım mühendisi olan Daniel Wang tarafından geliştirilmiş merkeziyetsiz bir kripto para protokolüdür. Loopring’in amacı, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların en iyi özelliklerini alarak yatırımcılara çok daha verimli bir borsa sunmaktır. Açık kaynaklı Loopring platformuna herkes DEX olarak katkıda bulunabilir. DEX ağına likidite paylaşmak için katılabilir ve hatta kendi DEX ağınızı kurup yönetebilirsiniz.

LRC Kısa Vadeli Teknik Analizi

LRC-11.03-2

LRC yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile yükselişini gerçekleştirdi. Altcoin için yükselişin devam edip etmeyeceği yükseliş sırasında kısa vadeli yatay konsolide fiyat hareketlerinin yaşandığı seviyelerin destek olarak korunup korunmamasına göre anlaşılabilir. Ek olarak altcoinin grafiğinde yükseliş sırasında oluşumu tamamlanmış bir paralel kanal oluşumu gözlemleniyor. Bu paralel kanalında aşağı yönlü kırılmaması ile yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam edeceği düşünülebilir.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef yükselen paralel kanalın alt çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin kırılımı ile 1.28 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde sırasıyla 1.13 ve 1 dolar seviyelerine doğru düşüşlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde aşağı yönlü seyrediyor. RSI’ın tekrar yukarı yönlü seyredip aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte yukarı yönlü fiyat hareketleri tekrardan aktif olabilir. Ek olarak MACD histogramında ayı kesişiminin ardından kırmızı sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da kısa vadeli momentumun negatif olduğunu göstermektedir.

Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.6 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile birlikte paralel kanalın üst trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

LRC İçin Kısa Vadeli Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Direnç Seviyesi

Önemli Destek Seviyesi

Kritik destek Seviyesi

1.60

1.13

1

LRC Orta-Uzun Vadeli Teknik Analizi ve Yorumu

LRC-11.03-1

 

LRC logaritmik günlük grafiğinde bir fincan-kulp formasyonu gözlemleniyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde altcoin için formasyon hedefi olan 3.2 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 0.8 dolar seviyesinin altında kapanışlar yapılması halinde formasyon bozulacağından aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin aktifleşmesi muhtemel olacaktır.

Altcoinin grafiğinde yükselen bir kanal oluşu gözleniyor. Bu kanal yapısı mayıs ayındaki çöküş sonrası bozulmuş. Ancak tekrardan bu kanalın içinde fiyat hareketlerinin sağlanması halinde kanalın üst çizgisine kadar bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Altcoin 2020 haziran ayından 2021 ikinci çeyreğine kadar bütün yükselişlerini bu yükselen kanalın üst çizgisi ile sınırlandırmış bulunuyor. Bu yüzden kanalın içerisinde tekrardan fiyat hareketlerinin sağlanması durumunda tekrardan kanalın üst çizgisine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir.

LRC İçin Orta-Uzun Vadeli Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

1.13

0.80

1.70

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster