AVAX Teknik Analizi: Yeni Yükselişler Başlıyor mu?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde yükselişler yaşamaya devam ediyor. Bitcoin geçtiğimiz günlerde ATH seviyelerini yenileyerek 67.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Çoğu altcoinde de belirgin yükselişler yaşandı. AVAX son 1 haftada %30’a yakın bir fiyat artışı yaşarken altcoin için grafikte pozitif sinyaller gözlemleniyor.

AVAX Orta Vade Teknik Analizi

AVAX-11.03-2

Altcoin yazım sırasında 72 dolar seviyelerinden işlem görüyor. AVAX’ın günlük grafiğinde bir yükselen trend oluşumu mevcut. Bu yükselen trendin altında istikrarlı fiyat hareketleri sağlanmadığı sürece altcoinin pozitif fiyat hareketleri sergilemeye devam edebileceği söylenebilir. Ek olarak altcoinin grfaiğinde bir fincan-kulp formasyonu gözlemleniyor. Bu formasyon için henüz kırılım gelmemiş. Fakat kırılımın gelmesi halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.

AVAX için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 74 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile ATH seviyesi yeniden test edilebilir. Ek olarak ATH seviyesinin üzerindeki istikrarlı fiyat hareketleri ile fincan-kulp formasyonu hedefi olan 94 dolar seviyelerine doğru yeni bir yükseliş başlayabilir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde oldukça pozitif seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte fincan-kulp formasyonu hedefine doğru sert yükselişler gözlemlenebilir. Ek olarak MACD histogramında yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentumun pozitif olduğunu göstermektedir.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 65 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyesinin kırılımı ile birlikte yükselen trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Önemli Destek Seviyesi 

Önemli Direnç Seviyesi 

Kritik Direnç Seviyesi

65

80

73

AVAX Kısa Vadeli Teknik Analizi

AVAX-11.03-3

AVAX grafiğinde bir alçalan paralel kanal yapısı gözlemleniyordu. Altcoin bu alçalan paralel kanalın üst çizgisini aşarak yükselişe geçti. AVAX için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde ilk hedef seviye 75 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile birlikte ATH seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor. RSI’ın aşırı alım bölgesinde kalmasıyla birlikte yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. BU da altcoin için momentumun pozitif olduğunu göstermektedir.

AVAX için kısa vadeli pozitif momentumun tersine dönmesi ile birlikte aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 68 dolar seviyeleri olacaktır. Ek olarak bu destek seviyesinin kırılımı ile birlikte 62 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

Önemli Direnç Seviyesi

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

75

68

63

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster