Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriFilecoin Teknik Analizi: FIL Negatif Seyrine Devam Ediyor!

  Filecoin Teknik Analizi: FIL Negatif Seyrine Devam Ediyor!

  -

  Çoğu altcoin lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından yükselişe geçti. Fakat bazı altcoinlerde belirgin yükselişler gözlemlenemedi. Filecoin de bu altcoinlerin arasında yer alıyor. FIL eylül ayının başlarında 120 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşamıştı. Ancak altcoin bu yükselişin ardından düşüşe geçmişti. Yazım sırasında bu düşen trendin üzerinde işlem gören altcoin için yeni yükselişlerin başalayıp başlamayacağı yatırımcılarını merak ettiriyor. Kısa ve orta-uzun vadeli analizimizle bu soruya cevap arayalım.

  Filecoin Kısa Vadeli Teknik Analiz

  Filecoin-11.03-1

  FIL yazım sırasında 65 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin eylül aynın başlarında 120 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadıktan sonra düşüş trendine girdi. Ancak altcoin yazım sırasında bu düşen trendin üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 71 dolar seviyeleri olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde 80 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir.

  Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde yatay seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesi ile yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında kısalan yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. BU da altcoin için momentumun negatif olmaya başladığını göstermektedir.

  Filecoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde yükselen trend çizgisinden tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte 55 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşecektir.

  Önemli Destek Seviyesi

  Önemli Direnç Seviyesi 

  Kritik Direnç Seviyesi

  60

  71

  76

  Filecoin Orta-Uzun Vadeli Teknik Analiz

  Filecoin-11.3-2

  FIL günlük grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyordu. Bu simetrik üçgenin üst çizgisini aşan altcoin için yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 71 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile 90 dolar direnç seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktr.

  Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyelerinde yatay seyrediyor. RSI’ın yukarı veya aşağı yönlü seyretmesi ile net bir trend yönü belirlemek sağlıklı olabilir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi seviyelerinde karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentum eksiliğini ifade etmektedir.

  Fiecoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde temmuz ayından beridir süregelen yükselen trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu güçlü trend çizgisinin kırılımı ile aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlenecektir.

  Önemli Direnç seviyesi

  Önemli Destek Seviyesi

  Kritik Direnç Seviyesi 

  71

  55

  90

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler