Filecoin Teknik Analizi: FIL Negatif Seyrine Devam Ediyor!

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çoğu altcoin lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından yükselişe geçti. Fakat bazı altcoinlerde belirgin yükselişler gözlemlenemedi. Filecoin de bu altcoinlerin arasında yer alıyor. FIL eylül ayının başlarında 120 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşamıştı. Ancak altcoin bu yükselişin ardından düşüşe geçmişti. Yazım sırasında bu düşen trendin üzerinde işlem gören altcoin için yeni yükselişlerin başalayıp başlamayacağı yatırımcılarını merak ettiriyor. Kısa ve orta-uzun vadeli analizimizle bu soruya cevap arayalım.

Filecoin Kısa Vadeli Teknik Analiz

Filecoin-11.03-1

FIL yazım sırasında 65 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin eylül aynın başlarında 120 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadıktan sonra düşüş trendine girdi. Ancak altcoin yazım sırasında bu düşen trendin üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 71 dolar seviyeleri olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde 80 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde yatay seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesi ile yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında kısalan yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. BU da altcoin için momentumun negatif olmaya başladığını göstermektedir.

Filecoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde yükselen trend çizgisinden tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte 55 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşecektir.

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi 

Kritik Direnç Seviyesi

60

71

76

Filecoin Orta-Uzun Vadeli Teknik Analiz

Filecoin-11.3-2

FIL günlük grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyordu. Bu simetrik üçgenin üst çizgisini aşan altcoin için yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 71 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile 90 dolar direnç seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktr.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyelerinde yatay seyrediyor. RSI’ın yukarı veya aşağı yönlü seyretmesi ile net bir trend yönü belirlemek sağlıklı olabilir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi seviyelerinde karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentum eksiliğini ifade etmektedir.

Fiecoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde temmuz ayından beridir süregelen yükselen trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu güçlü trend çizgisinin kırılımı ile aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlenecektir.

Önemli Direnç seviyesi

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi 

71

55

90

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster