SAND ve MANA Teknik Analizi: Yükseliş Sürecek mi?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Metaverse kripto projeleri Facebook şirketinin ismini Meta olarak değiştirmesinin ardından astronomik fiyat artışları ile karşı karşıya kaldılar. Soyla medya devi uzun vadeli odağını mesajlaşma ve sosyal medyadan sürükleyici 3D sanal ortamlara kaydırıyor. SAND son 1 haftada %370’lik bir yükseliş yaşadı. Buna ek olarak MANA ise %560’lık bir fiyat artışı yaşadı. Önemli grafik desenleri, eğilimler, destek ve direnç seviyeleri için SAND ve MANA altcoinlerinin teknik analizlerini yapalım.

SAND Teknik Yorum ve Fiyat Analizi

SAND-11.03-1

SAND yazım sırasında 2.8 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin grafiğinde bir yükselen paralel kanal oluşumu gözlemleniyor. Bu yükselen paralel kanalın orta trend çizgisi oldukça güçlü bir destek olarak gözlemleniyor. Çünkü bu trend çizgisinin orta çizgisi yükseliş sırasında birden fazla kez destek-direnç olarak çalıştı. Bu yüzden yazım sırasında bu orta çizginin üzerinde bulunan altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu trend çizgisinin kırılmaması büyük önem taşımaktadır.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye yükselen paralel kanalın orta trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin kırılımı halinde 2.56 dolar destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde pozitif seyrediyor. RSI’ın tekrardan aşırı alım bölgesine gitmesi ile birlikte altcoinin parabolik yükselişlerine devam etmesi muhtemel olacaktır.

SAND için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye paralel kanalın üst trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin aşılması ile birlikte 4 dolar seviyeleri test edilebilir.

SAND Destek-Direnç Seviyeleri!

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

2.57

2.98

MANA Teknik Yorum ve Fiyat Analizi

MANA-11.03-1

MANA yazım sırasında 2.8 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin grafiğinde son yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sonrası bir boğa bayrağı oluşumu gözlemleniyor. Bu boğa bayrağı formasyonun tamamlanabilmesi için grafikte gözlemlenen simetrik üçgenin yukarı yönlü kırılımı gerekiyor. Böyle bir durumda hedef fiyat seviyesi 7.5 dolar seviyeleri olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde yatay seyrediyor. RSI’ın tekrardan aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte altcoin için grafikte mevcut olan boğa formasyonunun hedefi gelebilir.

MANA için momentum yazım sırasında pozitif ve piyasa üstünlüğü ise boğalarda bulunuyor. Altcoin için momentumun tersine dönmesi halinde aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. MANA için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye yükselen trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin kırılımı ile 2.55 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşecektir.

MANA Destek-Direnç Seviyeleri!

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

2.55

3.50

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster