Kripto Para Yatırımcıları için Yeni Cennet! ABD Eyaleti Wyoming

USAAA-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yeni yasa tasarısı, Kripto Para şirketlerinin  Wyoming’de iş yapmak için daha hızlı onay almasına izin verecek.

Kripto Para Endistürisinde Öncü Wyoming

Kripto Para
Wyoming Eyaleti Bayrağı

Amerika Birleşik Devletleri bir altyapı faturası aracılığıyla kripto para işletmelerini dahil etmenin en iyi yollarını tartmaya devam ederken, Wyoming eyaleti Bitcoin (BTC) madencilerini ve diğer kripto para işletmelerini yerel yargı yetkisine çekmek için proaktif önlemler aldı. Wyoming’in kripto para dostu fikri, devletin blok zinciri teknolojisiyle ilgili 24’ten fazla yasayı onaylamasıyla ortaya çıkıyor. Yakın tarihli bir CNBC raporu, devletin şimdi “yeni kripto para işletmeleri için hızlı onay”  sağlayacak bir tasarıyı onayladığını gösteriyor.

Dijital varlık bankası Avanti’nin CEO’su Caitlin Long, Wyoming’in son faturasının hoş bir yasal ortam yarattığını belirtti. Ve ekledi:

“Wyoming’in tasarısı az önce bu endüstrinin yasal olduğunu ve tanınmış bir şekilde var olduğunu açıkladı.”

Eyalet Sisteminin Faydalarından Yararlanıyorlar!

Kripto Para
ABD eyaletleri ve bayrakları

Ancak sayın Long, diğer ABD eyaletlerinde kripto düzenlemesinin gri alanları hakkındaki endişelerini paylaştı. Nispeten, Wyoming, Bitcoin ve diğer dijital varlık birimleri madenciliği için ideal olan ucuz enerji kaynakları ve hızlı bir internet bağlantısı sağlamanın yanı sıra kişisel dijital varlık gelirlerine vergi uygulamadı. Wyoming’den Cynthia Lummis, altyapı faturasında kripto değişiklikleri öneren ABD senatörleri arasındaydı. CNBC, Senatör Lummis’in şunları söylediğini aktardı:

Wyoming eyaleti dijital paralar sayesinde daha fazla gelir ve teknoloji işi getiriyor. Washington DC için eylem halindeki bir sanal alan olabilir.”

Kripto reformlarıyla ilgili uzun gecikmelere atıfta bulunan Lummis, dijital varlık işletmelerinin operasyonları başlatmak için “sermayeyi kaybetme” riskini de vurguladı. Davayı takiben, Teksas, Nebraska, Kuzey Dakota ve Illinois dahil olmak üzere diğer ABD eyaletleri şimdi kendi kripto dostu yasalarını hazırlıyorlar. Raporda ayrıca Kraken ve Avanti gibi dijital varlık şirketlerinin liderliğinin, Wyoming’in öncülük ettiği gelişmelerin diğer eyaletleri ve federal hükümeti benzer hatlar üzerinde yenilik yapmaya daha fazla baskı yapacağına inandığı belirtildi.

Kripto Para için Resmen Teşvik Veriyorlar! Vergi YOK!

vergi

Şu anda, Teksas ve Wyoming, yakın zamanda Çin’de faaliyet göstermeleri yasaklanan kripto para şirketleri ve Bitcoin madencilerini çekme yarışına liderlik ediyor. Altyapı faturası HR 3684, dijital varlık işletmelerinin ABD’de faaliyet göstermesi için bir çerçeve önerirken, senatörler dijital varlık vergileriyle ilgili düzenlemelerin getirilmesine karşı çıktılar. Tasarı değiştirilirse, kripto ile ilgili birçok işletmenin kapsamlı raporlama gereksinimlerini atlamasına izin verebilir. 6 Ağustos’ta ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, altyapı yasa tasarısı değişiklik teklifine itiraz etti. Paralel olarak Beyaz Saray, senatörler Rob Portman, Mark Warner ve Kyrsten Sinema tarafından önerilen değişiklikleri kabul ettiğini, yalnızca madenciliğin kanıtı ile donanım ve yazılım cüzdanı satıcılarını vergi raporlamasından hariç tuttuğunu duyurdu.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster