Bitcoin Roketi Takıp 60 Bin Dolara Gidecek Mi? İhtimaller Masada!

Bitcoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı 37 bin dolardan 46 bin dolara yükselirken, piyasanın bir bölümü ralliden memnun. Öbür tarafta ise aynı rallinin bir balon olduğu şüphesiyle bakıyorlar. Kripto piyasasının oynaklık konusundaki genel şöhretini göz önünde bulundurarak, şüphecilerin son ralli hakkında pek de iyimser olmaması şaşırtıcı değil, ancak argümanların bunda bir doğruluk payı var mı?

Bitcoin Cüzdanlarındaki Net Kâr Pozitife Dönüyor!

Bitcoin için Net Kar/Zarar (NUPL) sonunda 0,5 seviyesinin üzerine çıkarak (yeşile döndü) boğa koşusunun devam ettiğini vurguladı. NUPL, ağın bir bütün olarak şu anda kâr veya zarar durumunda olup olmadığını belirlemek için kâr ile zarar arasındaki farka bakar. Mayıs sonundan 6 Ağustos’a kadar NUPL, bir bütün olarak ağ için genel bir kayıp gösterdi. NUPL’nin yeşile dönmesi, tüm ağ için büyük bir rahatlama olarak geldi. Ancak gösterge, yazı zamanında hala 0,52’yi gösteriyor. İdeal olarak, 0,75’ten daha yüksek bir değer kaydeden gösterge geçmişte zirveleri gösterirken, 0,25’in altındaki değerler genellikle dipleri gösterir. Yıllar geçtikçe, boğa rallisi veya ayı piyasası sırasında bölümlerden herhangi birinde (sarı veya yeşil) bir NUPL döngüsünün 2016’dan bu yana ortalama bir yıl sürdüğü görülüyor.

Bitcoin

Ancak bu boğa koşusu sadece altı ay sürdü, ancak şimdi gösterge 0,5 seviyesinin üzerine çıktığından, Ekim 2012 ve Temmuz 2013’te görülen kısa düşüş piyasasından benzer bir toparlanmanın altını çizmekte fayda var. Dikkat! O zamanlarda, gösterge kısa bir süre sonra pompalandı ve yıl sonuna kadar 0,8’lik yeni bir zirveye ulaşmaya devam etti. Şimdi, bu sefer benzer bir şey olursa, BTC fiyatları 60 bin dolara yükselebilir veya tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir.

Ayılar veya boğalar, Kazanan Kim?

NUPL genel bir yükselişin altını çizerken, bu rallinin burada kalmasına rağmen, göstergedeki hafif yükselişin aynı şeyin başlangıcı olduğunu belirtmek önemlidir. Özellikle kısa vadeli NUPL’nin (STH NUPL) de uzun bir aradan sonra tekrar pozitif değerlere döndüğü görüldü.

Bitcoin

Analitik platformu Glassnode tarafından yapılan bir analiz, STH(Kısa Dönem) NUPL’nin yeşile dönmesinin, toplamda, STH’lerin “zincir içi maliyet esasına göre hafif bir kâr” içinde olduğu anlamına geldiğini belirtti. Ancak gönderi, bu tür hızlı bir toparlanmanın iki durumda yaygın olduğunu da vurguladı. :

“Birincisi, bir ayı piyasası rahatlama rallisi durumunda, ikincisi ise bir boğa piyasasının inançsızlık aşamaları.”

 

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ralli bir mini boğa rallisi veya yeni ATH yapılan gerçek bir ralli olabilir. Ancak bu, diğer çeşitli faktörlere de bağlıdır. Bitcoin kendi değerine ulaşması için belirli metriklerin eski ATH’lerine ulaşması gerekir. Bununla birlikte, NUPL ışığında, piyasada yeni varlıkların girişini görmek de ilginçtir.

GRAFİK

Analist Lex Moskovski ayrıca, net varlıkların büyümesindeki artışın altını çizerek “Bitcoin ağı katılımcılarının rekor bir hızla uyanmaya devam ettiğini” vurguladı. Geriye dönüp baktığımızda, ne zaman yeni varlıklar ortaya çıksa, Bitcoin fiyatının önemli ölçüde arttığını belirtmek önemlidir.

Sizler Bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 2021’de Bitcoin için yeni bir ATH mümkün mü? Fikrini bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster