Bitcoin BTC’de Son Durum: Kar Oranı Büyüdü!

bitcoin-10

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son dönemlerde 29.000 dolar seviyelerinden yukarı sıçrama gerçekleştirerek 3 haftadır yükseliş içerisine giren kripto para ekosisteminde Bitcoin’in boğa piyasasında olduğunu gösteren birden fazla gösterge var. İşte en popüler olanlar.

 Kar Oranı Yüzde 16’ya Dayandı!

Hafta içerisinde çeşitli kripto para birimleri yatırımcılarına ortalama olarak yüzde 5-10 arası kar sağladı. Bitcoin’in mevcut zincir yapısına bakıldığında alınan verilere göre,  29.700 dolar ve 45.400 dolar aralığında yatırımcılarını yeniden kara geçirdiğini gösteriyor. Bu da dolaşan arzın %16’sının kârlı hale geldiğinin belirtisi.

glassnode btc

Fiyatın bu kadar hacimlenmesinin ve satış baskısının ortadan kalmasının diğer nedenlerinden biride Bitcoin hashrate oranı olabilir. Bitcoin hashrate oranı, Temmuz ayından bu yana Çin yasağı haberinin öncesi değerlere doğru ilerlediğini gösteriyor. Çin hükümetinin kısıtlamalarından sonra, hashrate oranı 180 milyon TH/s’den 86 milyon TH/s’ye düşerek madencilik kapasitelerini büyük ölçüde düşürmüştü ve kapasitenin düşmesiyle birlikte  madencilik zorluğu azaldı. Azalan zorluk ve madencilik hacimleri, piyasadaki satış baskısının azalmasının bir nedeni olabilir.

Diğer bir göstergemiz olan Exchange Outflow göstergesi, büyük ve küçük yatırımcıların mevcut tutumlarını bize söyleyen en güvenilir göstergelerinden biri olmuştur. Şuandaki verilere göre borsalar bir ayda 50 ila 100 bin BTC kaybediyor. Bitcoin’in 60.000 dolardan 30.000 dolara düştüğü Mayıs ayındaki satışlardan bu yana borsada olan pozisyonlar negatif olarak sürekli etkilendi.

glassnode btc

Sonuç

Bitcoin  arka arkaya üç haftayı geçen süreçtir  sürekli yükseliyor . Fiyat grafiğindeki güçlü teknik verilere ek olarak, işin teknik kısmına bakıldığında ilerleyen zamanlarda düşüş olacağını veya yükselişin devam edeceğini tam olarak göremeyiz. Şu anda BTC, son dört günde önemli bir hareket olmadan 46.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Peki sizler bu süreçte BTC tarafında kar edebildiniz mi? 29.000 dolar seviyelerinde cüzdanlarınıza Bitcoin eklemesi yapabildiniz mi?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster