Kripto Para Piyasasında Genel Durum!

cryptocurrency-market-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uzun bir düşüşün ardından kripto para piyasa değerinin de 1.15 trilyon dolara kadar düştüğünü gözlemlemiştik.

Yaklaşık 3 haftadır yukarı yönlü hareket eden piyasada, güncel kripto para piyasasının toplam değerinin yeniden 1.9 trilyon dolara ulaştığını grafikte olduğu gibi görmekteyiz. Peki genel piyasa durumu bu seviyelere ulaşırken kripto para sektörüne baktığımızda genel olarak ne gibi değişikler oldu?

TOTAL

Kripto para veri sitesi CoinGecko’ya göre, piyasa Çarşamba günü saat 10:45’te 2 trilyon dolara yaklaştı. Bu Mayıs ayındaki 1 trilyon dolarlık  çöküşten sonra bu zamana kadar ki en yüksek seviye.

Dönüm noktasıyla birlikte bazı kripto para birimleri bu yükseliş süreci içerisinde  büyük kazançlar elde ettirdi. Bitcoin %58 artarak 46.500 doların üzerine son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum ise 1720 seviyesinden 3200 seviyelerine gelerek %90 artış gösterdi.

Son dönemde sosyal medya hesabı üzerinden kripto paralara yönelik paylaşım yapan Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk’tan ise herhangi bir açıklama gelmiyor. Daha önceden Bitcoin ve Dogecoin üzerinden yaptığı paylaşımlarla piyasada ses getiren Musk, şu an piyasada yaşanan fiyatlamalara yönelik sessizliğini koruyor.

Sırasıyla coinmarketcap değerlerine göre dünyanın ikinci ve üçüncü en büyük kripto para birimleri olan Ethereum ve Binance Coin gibi kripto para birimlerinin de total değerin artmasındaki rolü oldukça yüksek.

1 Haftada En Çok Kazandıran Coin Listesi!

Son bir haftada en çok kazandıran ilk beş coinlere ise sırasıyla bakacak olursak (coinmarketcap değerlerine göre);

  • IOTX: %320
  • RVN: %120
  • HOT: %87
  • ICP: %75
  • AXS: %60

şeklinde görebiliriz.

Bu yazımızda kripto para piyasasını genel olarak değerlendirmeye çalıştık. Sizler yükseliş sırasında hangi coinleri yakaladınız? Hangi coinlere yatırım yaptınız? Hedeflerinize ulaşabildiniz mi? Cüzdan durumunuza baktığınızda zararda mısınız yoksa karda mı? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster