Ana SayfaHaberElon Musk, Twitter CEO'sunun Bitcoin Paylaşımıyla Alay Etti: Fiyata Etkisi Olmadı!

Elon Musk, Twitter CEO’sunun Bitcoin Paylaşımıyla Alay Etti: Fiyata Etkisi Olmadı!

-

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin odaklı yeni topluluk “The B World”ü duyurması Elon Musk’u rahatsız etti. Elon Musk, birtakım tatsız tweet’lerle Bitcoin maksimalistine bir cevap verdi. Ayrıyeten Elon Musk, bir ampul şakasıyla Bitcoin maksimalistleriyle alay etti. Fakat Elon Musk’un son BTC paylaşımları fiyatı hareketlendirmedi.

Elon Musk, “The B World”e katılacak mı?

Şu anda Bitcoin hakkındaki görüşleriyle karşı görüşlerde bulunan iki iş adamı Elon Musk ve Jack Dorsey arasında Twitter’da yeni bir tartışma başladı. 24 Haziran Perşembe günü erken saatlerde Jack Dorsey, Bitcoin gelişimini genişletmek ve kurumlar ve şirketler arasındaki kullanımını ileriye taşımak adına “The B Word” topluluğunu duyurdu. Elon Musk’un alaycı yanıtına cevap olarak, Twitter CEO’su Elon Musk’a bir etkinlikle onunla bir konuşma/tartışma yapması için meydan okudu. Jack Dorsey, “Tüm merakınızı paylaşabilirsiniz” diye de ekledi.

Elon Musk Jack Dorsey Atışması

Bu yılın başlarında Bitcoin’i kısaca tanıttıktan sonra Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini çevresel zarar meseleleri nedeniyle askıya aldığını bildirdi. Ardından Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin %50’si tekrar yeşile döndüğünde Tesla’nın BTC ödemelerini tekrar kabul edebileceğini söyledi. Jack Dorsey’e verdiği son karşılıklarla, BTC savunucuları, dünyanın en büyük kripto para birimiyle oynamaya çalışan Elon Musk’a saldırdı. Elon Musk, Bitcoin maksimalistlerini hedef alan bir tweet ile bu hücumlara cevap verdi.

Elon Musk, Bitcoin topluluğu ile alay etti! Fiyat etkilendi mi?

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da iğnelemeli mizah anlayışını bir defa daha gösteriyor. Milyarder, bir ampulü takmak için kaç BTC maksimalistine gereksinim olduğunu soran aşağılayıcı bir şakayı tweetledi. Elon Musk ayrıyeten, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ve Ark’tan Cathie Wood’un sahipliğinde gerçekleştirilecek “The B Word” girişimi hakkındaki tweetinin altında sözün aslında “bicurious” manasına geldiğini söyledi. Buna karşılık Jack Dorsey, Elon Musk’un etkinlikte “tüm meraklarını” paylaşabileceğini söyledi.

Elon Musk Jack Dorsey Atışması 2

Bu ortada, pek çok kişi Elon Musk’u tatsız ve çocukça şakalarıyla nedeniyle bifobik ve homofobik olmakla suçladı. Şaşırtan bir tartışmada, Bitcoin fiyatı Elon Musk’un son tweet fırtınasına karşın sabit kalmaya devam ediyor. Basın vaktinde, en iyi kripto para 34.200 dolardan işlem görüyor. Elon Musk, Tesla’nın artık kripto para birimini kabul etmeyeceğini açıkladıktan ve düşüşe sebebiyet veren paylaşımlar yaptıktan sonra Mayıs ayında Bitcoin’in büyük çöküşünden sorumlu tutuldu.

“The B Word” topluluğu nedir ve neden kuruldu?

Pekala “The B Word” topluluğu nedir ve neden kuruldu? Bitcoin’i geliştirmeye odaklanan bu topluluğun resmi lansmanı, önümüzdeki ay 21 Temmuz 2021’de gerçekleşecek. Topluluk, yatırımcıları gerçek bilgiyle eğitip güçlendirirken BTC hakkında daha ciddi tartışmalara cevaplar getirmeyi amaçlıyor. Bu topluluk için amaçlar şunları içeriyor:

  1. Bitcoin’in gizemini çözme
  2. Geliştirici Ekosistemini Destekleme
  3. Bitcoin Ağının Güvenliğini Sağlama
  4. Bitcoin’i Düzenlemek
  5. Bitcoin Ethos’u Korumak

CoinOtag.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, etkinlikte en güzel konuşmacılar arasında Ark Invests’ten Cathie Wood, Twitter ve Square Inc CEO’su Jack Dorsey, Blockstream CEO’su Adam Back, Beacon Küresel Stratejileri Kıdemli Danışmanı Michael Morell ve Brink John Newbery gibi Bitcoin sektörünün öncü savunucuları yer  alıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler