Bitcoin İçin Göstergelerde Boğa Sinyali Var!

Kurumsallar Bitcoin Biriktiriyor Mu?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Senatonun kripto para tasarısı tartışmaları sürerken Bitcoin fiyat eylemi daha yüksek desteğini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Küçük Düzeltmelerle Yükseliş Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı Coinotag verilerine göre 20 temmuzdan bu yana süregelen yükselişini sabah saatlerinde gelen ufak bir düzeltme ile devam ettiriyor. Yazım sırasında lider kripto para birimi 45.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

btcusdt0810
BTC/USDT 1 saatlik grafiği

Lider kripto para birimi geceyi biraz daha düşük bir seviye olan 45.000 dolar desteğini test ederek ve toparlanarak geçirmişti.

Bitcoin İçin Beklenen Kesişmeye Az Kaldı!

Günler süren önemli kazançların ardından daha büyük bir geri çekilme olmaması durumunda, analistler günlük hareketli ortalama ve haftalık hareketli ortalama yakınsama/ayrışma (MACD) BTC/USD grafiklerinde yaklaşan kesişme olayına göz dikiyorlardı.

macd-btcusdt
Bitcoin haftalık grafiğinde MACD kırmızı çubukları kısalmaya devam ediyor

Geleneksel olarak boğa olayı olarak kabul edilen bu kesişme, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yükselen 50 günlük hareketli ortalama geçişini içerir.

Trader ve analist Rekt Capital, “Yeni BTC Golden Cross’a sadece 3 gün kaldı.” dedi.

Dört saatlik grafiğe dönersek, Rekt Capital Bitcoin’in daha uzun vadeli bir aralıkta kırılmayı doğruladığını ekledi.

Bununla birlikte, parite için 47.000 dolar seviyesi kırılması gereken önemli bir seviye olmaya devam ediyor. Ayrıca satıcılar psikolojik olarak önemli olan 50.000 dolar bölgesinden önce işlem açmaya başladılar.

50.000-

Bitcoin İçin Karar Zamanı!

Lider kripto para birimi için önümüzdeki günlerde her şey sorunsuz olmayabilir. Salı günü, ABD’nin kripto para birimi vergi prosedürleriyle ilgili kışkırtıcı bir dille yasaya girebilecek altyapı tasarısı için oylama yapılması planlanıyordu.

Tasarının son formuna ilişkin endişeler hafta sonu boyunca duygusallığı etkilemeyen bir durumdu. Ancak Bitcoin yükselmeye devam ettikçe Mayıs ayındaki çöküşte kaybedilen hacmi geri kazandı.

Birleşik Krallıktaki bir borsanın CEO’su olan Danny Scott Pazar günü yaptığı savunmada, “Halk, altyapı tasarısına Bitcoin’in ne kadar önemli olduğunu hükümete gösterdikleri şekilde tepki gösteriyor.” dedi.

Halk bunu önemsiyor ve savaşmaya istekli. Bankayla ilgili bir kural olsa bile umurlarına gitmezdi. Bitcoin dünyayı değiştiriyor. Sonuç ne olursa olsun çok önemli.

Genel olarak, Bitcoin gün boyunca %4.85 yükseldi. Haftalık kazançlar ise yazım sırasında %19.1’de kaldı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster