Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Verilere Göre 2018 Benzeri Ayı Sezonuna Girmiyor!

  Bitcoin Verilere Göre 2018 Benzeri Ayı Sezonuna Girmiyor!

  -

  Bitcoin mayıs ayından beridir süren düşüşü son bir kaç haftadır telafi etmiş gözüküyor. Fakat bu yükselişlerin devamı gelecek mi?

  Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin’i Ayakta Tutuyor!

  Bitcoin yaklaşık 65.000 dolarlık önceki rekor seviyesinin neredeyse %35 altında işlem görüyor. Fakat uzun vadeli yatırımcılar bu düşüşe etkide bulunmadı.

  BTC’nin devam eden aşağı yönlü düzeltmesinin ölçeği 2018’deki kadar endişe verici olmayabilir. Glassnode tarafından paylaşılan veriler bu kanıyı destekler nitelikte bulunuyor.

  Blockchain analiz firması, Bitcoin’i bir yıldan uzun süredir elinde tutan yatırımcıların, dijital varlığı 3-6 ay boyunca elinde tutanlara kıyasla yatırımlarını tasfiye etmeye daha az ilgi gösterdiğini bildirdi. Veriler, Bitcoin’in 14 Nisan’da 65.000 dolardan 9 Ağustos’ta yaklaşık 44.000 dolara kadar düzeltme dönemini kapsıyordu.

  glasnode-btc

  Kripto paraların çoğunluğu %35’lik bir aşağı yönlü düzeltmeden sonra bile % 275’lik yıllık karlarını güvence altına almaya karar vermemişken, Glassnode verileri Bitcoin’in 2018 benzeri bir ayı sezonunun gelmeyebileceğini belirtti. Çünkü uzun vadeli yatırımcıların pozisyonlarını korudukları kaydedildi.

  Panik Satışı Baskısı Çok Az!

  ICO çılgınlığının yol açtığı aşırı değerlenmeler, 2018 kripto para piyasası çöküşünün arkasındaki ana nedendi. Rastgele startuplar blockchain platformları oluşturmak için milyarlarca dolar topladılar. Ancak bunların çoğunluğunun sonunda sahte yazılım veya dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı.

  Kripto piyasası Ocak 2018’de 700 milyar dolardan Aralık 2018’de 102 milyar dolara düştü. Sonuç olarak Bitcoin, o zaman ki rekoru olan 19.891 dolardan %85.27 düştü.

  grafik-btc
  Bitcoin haftalık grafiği

  Bununla birlikte 2021 Bitcoin fiyat rallisi, yatırımcıların dünya çapında merkez bankaları tarafından uygulanan gevşek para politikalarına karşı güvenli liman arayışlarından kaynaklandı. Sonuç olarak, merkez bankalarının koronavirüs salgınının finansal sonuçlarına karşı ekonomileri koruma çabaları, küresel borcu geçen yıl 281 trilyon doların üzerine çıkardı.

  Bitcoin İtibari Para Birimine Karşı Güç Kazanıyor!

  Bu, küresel gayri safi yurtiçi hasılanın (GsyİH) %355’iydi. Uluslararası Finans Enstitüsü’ne göre, borçlanma 2021’de 10 trilyon dolar daha artmasını bekliyor.

  gayri-safi
  Gayri safi yurtiçi harcamaları yükselmeye devam ediyor.

  İnsanların daha az serveti ve daha fazla borcu var. İtibari para birimlerinin değer kaybetmesi, etrafımızdaki her şeyi daha pahalı hale getirdi. Bu açıklamaları Pomp Investments’ın ortağı Anthony Pompliano yaptı.

  Bitcoin bize sağlam temelleri olan bir sistem vadediyor. Para biriminin dışında kimse tarafından kontrol edilememesi insanların finansal özgürlüklerini sağlamasına yardımcı olacaktır. Dahası değer kaybı yaşanmayacak. Bunun yerine satın alma gücü artacak.

  Kısa Vadeli Yatırımcılar Geri mi Dönüyor?

  Bitcoin’in son dönemde 30.000 doların altından 45.000 doların üzerine yükselmesi, dijital varlığı en son 3-6 ay önce satın alan yatırımcıları piyasaya dahil etti.

  Bitcoin’in 30.000 dolar civarında sallantıda olduğu 19 Temmuz’da kripto para biriminin 3M-6M yatırımcıları için net unspent işlem çıkışı %12.84 oldu. Bu 9 Ağustos’ta %13.44’e yükseldi. Bitcoin aynı gün 45.130 dolar civarında işlem görürken zayıf ellerin güçlendiği görülüyordu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler