Bitcoin Madenciliği Son Düzenlemeden Sonra Yüzde 7,3 Zorlaştı!

bitcoin-10

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ağı, Çin’in madencilik baskısının neden olduğu sürekli düşüşlerden kurtuluyor.

Bitcoin Madecinliği Artık Daha Zor Hale Geldi!

bitcoin

Bitcoin madenciliği yüzde 7.3 daha zor hale geldi, bu da madenciler arasında daha fazla rekabet olduğu anlamına geliyor. İki aylık sürekli düşüşlerden sonra ikinci pozitif olay diyebiliriz. BTC.com’daki verilere göre, ağın son iki haftadaki değişiminden sonra Bitcoin madenciliği bugün yüzde 7,3 daha zor hale geldi. Çin’in madencilik baskısının Bitcoin’in hash oranını yüzde 55 oranında düşürmesinden ve zorluk seviyesini yarıya indirmesinden bu yana ikinci olumlu gelişme.

Bitcoin Madencisi Temel Olarak Nedir?

bitcoin

Bitcoin madencileri, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak için gerekli olan karmaşık denklemleri çözmek için rekabet eden güçlü bilgisayarlardır. Çabalarının karşılığında, Bitcoin blok zinciri madencileri yeni basılmış Bitcoin ile ödüllendiriyor. Bitcoin’in madencilik zorluğu, Bitcoin madenciliği için ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu ölçer. Blok zinciri, ağı destekleyen değişken hesaplama gücü miktarını hesaba katmak için her 2016 bloğun çıkarılmasından sonra, kabaca iki haftada bir zorluğu düzenler. Bugünkü zorluk ayarlaması, art arda ikinci pozitif ayarlamadır. 31 Temmuz’daki son düzenlemeden sonra Bitcoin madenciliği yapmak yüzde 6 daha zor hale gelmişti. Olumlu eğilim, Bitcoin’in madenciliğinin tüm zamanların en yüksek artışı olan yüzde 21,53 daha zor hale geldiği Mayıs ayının ortasına pek yakın değil. Bu rekor kırıldıktan kısa bir süre sonra, Çin, BTC madencilerini çökerttiğinde Bitcoin’in zorluk oranı sert bir şekilde düştü. “Finansal riskleri önlemek ve kontrol etmek” için tasarlanan baskı, art arda dört kere zorluk düşüşüne sebep oldu.

Analizler İyi Yönde Gittiğimizi Gösteriyor!

bitcoin-the-moon

3 Temmuz’da BTC madenciliği, kripto paranın 12 yıllık tarihindeki en büyük zorluk düşüşü yüzde 28 ‘den hala daha kolay. Toronto merkezli Bitfarms’ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon’un yaptığı bir analize göre, neredeyse tüm Çinli madenciler o zamana kadar çevrimdışı olmuştu bile. 18 Temmuz’da yapılan bir sonraki düzenlemede BTC madenciliği madenciliği yüzde 4.81 daha kolay hale geldi. Çin baskısı, zorluk ayarlamasını çok etkiledi çünkü bazı tahminlere göre Çinli madenciler BTC ağının hash oranının yüzde 65’ini oluşturuyordu. Çin hükümeti madencileri Mayıs ve Haziran aylarında bilgisayarları kapatmaya zorlamadan önce, Bitcoin’in ortalama hash oranı 15 Nisan’da 198 EH/s ile zirveye ulaşmıştı. Baskıdan sonra hash oranı 89 EH/s’ye düştü. Çinli madenciler daha sonra Kazakistan gibi ülkelerdeki ucuz elektrikten en iyi şekilde yararlanmak için toplu halde Orta Asya’ya göç etti veya Kuzey Amerika, Afrika’daki madencilik çiftliklerine madencilik makineleri sattı.

Bugünkü zorluk ayarlaması ve önceki 31 Temmuz ayarlaması, daha fazla madencinin tekrar çevrimiçi hale geldiğini gösteriyor. Hash oranı şimdi 106 EH/s civarında seyir ediyor. Fransa merkezli madencilik şirketi Big Block Datacenter’ın 10 Ağustos’ta yayınladığı bir video, Kongo’da inşa edilen yeni bir BTC madenci sitesini gösteriyor, ancak madenci hareketleri veya makinelerin kaynağı hakkında doğrulanabilir veriler elde etmek  şu an için zor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster