Kripto Para Endüstrisi ABD Senatosu Tarafından Düzenleniyor!

abd senato

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Sayın Başkan Joe Biden’ın altyapı yasasında kripto para endüstrisi için kötü haber anlamına gelen bir değişikliği kabul ettini açıkladı. 

Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Kripto Para

Senato, Başkan Biden’ın altyapı yasasında değişiklik yapılması için oy kullandı. Kripto endüstrisi karardan hiç memnun değil ancak Salı sabahından önce sonuçlarda son bir değişiklik yapılmasını umut ediyorlar çünkü bundan başka hiçbir seçenekleri maalesef ki yok.

Senato Onay Verdi… 

Kripto Para

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Pazar akşamı geç saatlerde Başkan Biden’ın altyapı değişikliği raporunda Warner-Sinema-Portman değişikliği lehinde oy kullandı. 

Warner-Sinema-Portman değişikliği, müşteri bilgilerini kaydetmeyen madenciler ve yazılım geliştiriciler gibi gözaltına alınmayan aktörlere vergi raporlama gereklilikleri getiriyor. Bundan dolayı kripto topluluğu tarafından geniş çapta eleştirildi. 

Bu ağır vergi şartlarını muaf tutan rakip Wyden-Toomey-Luumis değişikliğinin ortak yazarlarından biri olan Senatör Cynthia Lummis (R-WY), hayal kırıklığını tweetledi. “Meslektaşlarımın pozisyonlarını anlıyorum. Ama bu tasarıdaki dili değiştirmezsek gerçek insanlar zarar görecek” dedi. 

Kripto Para Vergiyle Cezalandırılıyor Mu? 

vergi

Senato, bir oylamanın ardından 30 saatlik tartışmaya izin veriyor. Bu, Warner-Sinema-Portman değişikliğinin Salı sabahına kadar tartışılabileceği ve ardından kanunlaşacağı anlamına geliyor. 

Senato, altyapı yasasını değiştirmek için hala oy kullanabilir. Lummis ve şirket, kripto endüstrisine fayda sağlayacağına inandıkları bir değişikliğe ulaşma konusunda kararlılar. 

Warner-Sinema-Portman değişikliği ve Kripto Paralar

kripto-para-1

Kripto para topluluğu, uymakta zorlanacak olan kayıt dışı kullanıcılara getirdiği vergi raporlama gereklilikleri nedeniyle Sinema-Portman değişikliğine geniş ölçüde karşı çıkıyor.

Senato bu değişiklikle ilgili tutumunu Salı gününe kadar değiştirmezse, kripto endüstrisindeki madenciler veya geliştiriciler gibi bazı yasa dışı kuruluşlar, şu anda kaydetmedikleri vergi bilgilerini nasıl rapor edeceklerini bulmak zorunda kalacaklar.

Compound Labs genel danışmanı ve bu konudaki en yüksek kripto seslerinden biri olan Jake Chervinksy, oylamanın ardından hayal kırıklığını tweetledi. “Senato tartışmayı sona erdirmek için 68-29 oyla. Önce Wyden değişikliği ya da Wyden-Warner uzlaşması için bir oylama istedik ama şansımız yok.” dedi.

Ted Cruz (R-TX), tasarının kendisi hakkındaki tartışmalar sırasında kripto endüstrisini savunan en yüksek profilli Senatörlerden biridir. Cumartesi günü, Senato’nun “kripto para birimi için korkunç olacak bir yasayı geçirmenin eşiğinde” olduğunu söyledi.

Warner-Sinema-Portman değişikliğinden yana olanlar, yeni ortaya çıkan kripto endüstrisine olağanüstü bir yük binmiyor. Senatör Elizabeth Warren (D-MA), tasarının “kripto üzerinden doğrudan bir vergi olmadığını, sadece başka her yerde geçerli olan bir raporlama zorunluluğu olduğunu” söyledi. Bu doğru bir yaklaşım gibi görünüyor.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster