Kripto Para Piyasası Dönüş Sinyallerini Yaktı!

kripto-paralar-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto Para piyasası, son 21 gün içinde 700 milyar dolar yani yüzde 58 artış göstererek kayda değer bir artış kaydetti.

Hacim Artmaya Devam Ediyor!

Kripto Para

Kripto Para piyasası, Ağustos ayının başlarında, toplam piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaşan sağlam bir yükseliş gösterdi ve bunu sürdürmeye devam ediyor. Kripto Para verileri toplayan CoinGecko’nun verilerine göre, toplam kripto para piyasası hacmi Pazartesi günü 1,9 trilyon doları aşarak 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu seviyeye geldi.

19 Temmuz’dan itibaren kripto para piyasaları kayda değer bir artış kaydetti ve piyasa değeri yaklaşık 700 milyar dolar arttı. Pazar, 11 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 trilyon dolardan hala yaklaşık 700 milyar dolar aşağıda bulunuyor.

Kripto Para

Güçlü toparlanma eğilimiyle paralel olarak, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, piyasa değeri açısından Mayıs ortası seviyelerini yeniden test etti.

Kripto Para Piyasası Tekrar Yükselişte

Kripto Para

CoinGecko’ya göre, Bitcoin’in piyasa değeri Pazartesi günü 860 milyar doların üzerine çıkarak 16 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu kadar yükseldi. Bu yılın başlarında 1 trilyon dolarlık bir hacime girdikten sonra, Bitcoin 20 Temmuz itibariyle piyasa değeri 560 milyar dolara kadar düşerek büyük bir satış yaşadı. Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların üzerine çıktığında, BTC’nin piyasa değeri yüzde 53’ün üzerinde arttı. .

Piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital para birimi olan Ethereum. Temmuz ayındaki ayı piyasasından bu yana daha fazla kazanç elde etti. 20 Temmuz’da 204 milyar dolardan Pazartesi günü 369 milyar dolara yaklaşık yüzde 81 artış gösterdi. Dijital para birimi Perşembe günü büyük bir ağ yükseltmesi geçirdi ve ETH’nin fiyatı, yüksek işlem ücretleri gibi sorunları çözmek için güncellendi. Yatırımcı beklentileri arasında Londra hard forkunu takiben yüzde 50 arttı.

Yenilikler Piyasaya İyi Gelmiş Gibi Gözüküyor

Kripto Para Piyasası

Yenilenen bir dijital para piyasasının ortasında, bazı büyük dijital para birimleri, piyasa değeri açısından bir sıralama değişikliği yaşadı. Tether (USDT) ve USD Coin’den (USDC) sonra piyasa değerine göre üçüncü en büyük stablecoin olan Binance USD (BUSD).  Perşembe günü Uniswap’ın yönetim tokeni UNI tarafından ters çevrilerek en değerli 10 dijital para birimi listesinden düştü. Yazma sırasında, BUSD 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile 11. en büyük dijital para birimidir.

Daha önce bildirildiği gibi, kripto pazarlarındaki en son büyüme, Tesla CEO’su Elon Musk’ın 22 Temmuz’da havacılık firması SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamasının ardından gelmişti.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster