Bitcoin Borsalarındaki Balina Oranı Yüzde 90’a Çıktı – CryptoQuant CEO’su Uyardı: Dikkatli Olun!

Bitcoin-balina-1024x576-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

CryptoQuant onchain analitik veri sağlayıcısının CEO’su ve kurucu ortağı Ki Young Ju, Ağustos ayında BTC Balina Oranı’nda büyük bir artış gösteren bir grafik paylaştı.

Balinaların Satış Baskısı Artıyor Mu?

Oranın yüzde 90’a ulaştığını tweetledi ve bunun 13 Mart’ta Kara Perşembe gerçekleşmeden önce Şubat 2020’den bu yana metriğin en yüksek değeri olduğunu belirtti. Bunun üzerine toplu Bitcoin satışlarının olduğunu da ekledi.

13 Mart’ta Bitcoin, bir günde değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetti ve 4.000 dolar seviyesinin altına düştü.

BTC

Ki Young Ju, yatırımcıları dikkatli olmaları ve uzun Bitcoin pozisyonlarında çok fazla kaldıraç kullanmamaları konusunda uyarıyor.

Bitcoin borsa arzı Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeye düştü

Ancak, Santiment verileri biraz farklı bir olayı gösteriyor.. Bu analitik şirketi tarafından paylaşılan verilere göre kripto borsalarında depolanan Bitcoin miktarı, azalarak iki yıl önce Haziran ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Bu da 26 ayın en düşük seviyesi.

3

Santiment ekibi, borsalardaki düşük Bitcoin bakiyelerinin genellikle büyük satışları engellediğini hatırlatıyor. Bu nedenle BTC borsa arzının 26 ayın en düşük seviyesi, hodl yapmak isteyen Bitcoin yatırımcıları için bir güven işareti olarak yorumlanmalıdır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster