Ethereum Zinciri EIP-1559’a Nasıl Tepki Verdi?

ethereum-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ağustos 2021’in ilk haftasında Ethereum için EIP-1559 protokolü uygulandığı için muazzam bir güncelleme yapıldı. Kolektif Ethereum topluluğu bir süredir bu güncellemeyi bekliyordu.

Şimdi, mekanizmadaki ilk değişiklik entegre edildi. Önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla gelişme gerçekleşecek. Protokolün önümüzdeki yıllarda büyük değişikliklere başlaması bekleniyor. Veri kaynakları yükseltmeden hemen sonra derhal değişiklikler yapılması gerektiğini öne sürdüler.

Yakılan Ethereum Miktarı Çok Önemli

Ethereum piyasası şu anda varlığın 3000 doları aşmasıyla bir eşikte bulunuyor. Ancak EIP-1559’un ilk 8 saati içinde yeni mekanizma çalışmaya devam etti. Ücret yakma protokolü, o dönemde 2458 ETH’ye kadar çıkan 6,9 milyon dolar değerinde ETH yanığını kolaylaştırdı. İlk 24 saat boyunca ağ dakikada 3,42 ETH yanma hızına sahip oldu.

hardfr

Şimdi, verilere göre yazım sırasında, 16.952 ETH yakıldı. Mevcut yanma oranı 24 saatlik ölçekte 2,64 ETH/dk’ya düşürüldü. Saatlik ücret 2,59 ETH/dk’ya yakın bir seviyede bulunuyor. 49.3 Gwei taban ücreti, gün boyunca daha yüksek ağ aktivitesi düzensiz olduğu için daha değişken kaldı.

ETH yanıklarına en büyük katkıda bulunanlardan biri şu anda DeFi’ dir. Uniswap protokol yaratıcısı Hayden Adams’a göre, platform EIP-1559 uygulamasının ilk 2 saatiyle 80 ETH’den fazla yaktı. Kaba bir tahminle, bu bir yıl içinde 350.000 ETH’ye eşittir. Bu da yılda 1,4 milyar dolar değerinde olacaktır.

Ethereum Yatırımcıları Dikkatli Olmalı!

Yanık oranı şu anda tam ölçekte harekete ederken, mevcut piyasa yapısından etkilenmemek önemlidir. EIP-1559’un ETH’nin 3000 doları geçme arayışı üzerinde olası bir etkisi olmadı. Ancak işlevsel olarak, varlığın ekonomik açıdan nasıl performans gösterdiğiyle ilişkili henüz net bir kanı yok.

52 milyon dolar son birkaç gün içinde yanan ETH’nin değeri için önemli bir miktar. Fakat hala genel bir arz fazlalığı olduğunu fark etmek önemlidir. Bu da Ethereum’un tam olarak deflasyonel bir statüye sahip olmadığı anlamına geliyor. PoS’a geçiş tamamlandığında sınırlandırılmış bir arzın tamamlanması bekleniyor ve bu en az bir yıl daha sürecek.

Bunlar Ethereum ekosistemi için iyi işaretlerdir. Ancak ayı ivmesi geri gelirse güncellemeye dayanarak ETH’ye yatırım yapmak zararlı olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster