Bu Gelişme Ethereum Rallisini Etkileyecek mi?

Ethereum

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sadece bir gün önce Ethereum fiyatı 3.150 doların üzerine çıkmayı başardı. Piyasanın en büyük altcoininin değeri geçen haftadan bu yana %21 arttı. Yazım sırasında lider altcoin 3000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin ile korelasyonunu geçen haftaki hard fork ile kıran değerli altcoini nelerin beklediği merak konusu. Hard fork sonrası ETH yakımları artıyor. Bunun ETH için büyük bir kazanç kapısı aralayacağı yatırımcılar arasında düşünülmektedir. Çünkü arz azalmaktadır ve en kötü uzun vadede ETH için istikrarlı yükseliş sağlayacaktır.

Kurumsal Yatırımcı Belirteci Neyi Gösteriyor?

Kripto fiyatlarındaki son yükseliş, özel yatırım fonları gibi kurumsal yatırımcıları yeniden ilgi odağı haline getirdi.

Kurumsal yatırımcılar genellikle portföylerini kripto piyasasının volatilitesinden ve riskinden korumak için Grayscale’in ETHE ve GBTC gibi fonları seçerler. Kurumsal talepteki yükselişin veya düşüşün kripto piyasasının bir bütün olarak performansını etkilediğini söylemeye gerek yok.

ethe
Ethereum yatırım getirisi uzun süredir ETHE’larınkini gölgede bırakıyor.

Ek olarak, yukarıda ekli grafikten de görüldüğü gibi, ETHE’nin primi bu yılın başından bu yana büyük ölçüde düştü. Bu aşamada, güvenin primi dikte etmediğini ancak piyasanın alıcı ve satıcılarının dikte ettiğini belirtmek önemlidir.

ETHE’nin primi geçen yılın Aralık ayı ortalarında %2513,86 gibi büyük bir değere sahipken yazım sırasında aynı değer %4 lük negatif bir değer yansıttı. Şimdi, bu esasen kurumsal ilginin yavaş yavaş ortadan kaybolduğunu ima ediyor.

Grayscale Ethereum Fonu Ne Durumda?

Son birkaç ay içinde Grayscale Ethereum fonunun AUM’u küçüldü. Fon şu anda 9 milyar dolar değerinde varlık tutuyor. Mayıs ortasında aynı şey 13 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Ayrıca, aşağıda ekli grafikten de görüldüğü gibi, güven çıkışları, girişlere büyük ölçüde hakimdi.

ethe-in

Ancak günlük hacim son zamanlarda hız almaya başladı. Bu ölçümün okunması genellikle temmuz ortasındaki 60 ila 90 milyon dolarlık seviyeleri baz aldı. Aynı şekilde, yazarken 200 milyon dolarlık seviyenin çok üzerinde durdu.

Fonun son birkaç aydaki durumuna ve ETH‘nin yaşadığı bağımsız gelişmelere bakıldığında, negatif primin ETH’nin düşük fiyat duyarlılığının göstergesi olmadığı sonucuna varılabilir. Şimdilik, ETH’nin boğa ivmesi zayıflıyor. Bu fonun performansı ne olursa olsun, gelecek haftalarda bir ralli beklenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster