BTC, ETH, UNI, LINK Analizi 9 Ağustos 2021

bitcoin-vs-ethereum-1-scaled-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası Bitcoin’in son günlerdeki dalgalanmalarıyla sert hareket ediyor. Bitcoin 45.000 dolar seviyesini reddederek altcoinlerin çoğunu aşağı çekti. Ek olarak UNI ve LINK önemli günlük kayıplar kaydetti. Ayrıca UNI 26 dolar destek hattının altında kırıldı. Ek olarak LINK ise  21.54 dolarda ki önemli destek hattına yaklaştı. Takip edilmesi gereken destek ve direnç bölgeleri ile göstergeler neyi işaret ediyor inceleyelim.

BTC/USDT Fiyat Analizi

Bitcoin 45.500 dolar seviyesinde dirençle karşılaştıktan sonra geri çekilerek 43.948 dolar seviyelerine geriledi. Ancak yazım sırasında yükseliş kaydederek 45.500 seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin için ilk kritik destek bölgesi 42.770 dolar seviyelerinde bulunuyor.

BITCOIN0908
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Teknikler, Göreceli Güç Endeksi’ndeki aşırı alım bölgesinden gelen düşüşle kanıtlanan alım basıncındaki düşüşe işaret etti. Ancak gösterge hala boğa bölgesindeydi. Müthiş Osilatör, ayı gücü ve satın alma baskısında bir azalma olduğunu belirten kırmızı sinyal çubuklarını yakıp söndü.

ETH/USDT Fiyat Analizi

Ethereum fiyatı 2.900 dolar seviyesi yakınında destek buldu. ETH yeni bir artışa başladı ve 3.000 doların üzerine tırmandı.

Fiyat şu anda hız kazanıyor ve 3.150 doların üzerindeki seviyelere doğru yükselebilir. Eğer 3.200 dolar bölgesi aşılırsa boğaların bir sonraki durağı 3.350 dolar seviyesine yakın olabilir.

ethereum0809-1
En büyük ikinci kripto para hard fork sonrası yükselişe geçmişti

Aşağı yönlü dalgalanmalarda ise ilk destek seviyesi 3.040 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bir sonraki büyük destek, fiyatın 2.900 dolar bölgesini yeniden ziyaret edebileceği 3.000 dolar seviyesine yakın bir seviyede bulunuyor.

UNI/USDT Fiyat Analizi

UNI, Bitcoin’deki geri çekilmeyle birlikte kritik destek seviyesi olan 26 dolar seviyesinin altına sarkmıştı. Fakat gün içinde lider kripto para birimin yükselişi ile kayıpları telafi etti. Kripto para için kritik destek seviyeleri sırasıyla 23.51 dolar ve 20.92 dolar seviyesinde bulunuyor.

uni0809
Unıswap 4 saatlik grafiği

Bitcoin’deki dalgalanmalar altcoinler de sert hareketlere sebep olurken UNI için yükselen trendin altına düşmek kripto parayı destek seviyelerine düşürebilir.

LINK/USDT Fiyat Analizi

Bitcoin’deki düzelmeyi takip eden bir diğer kripto para ise LINK idi. Ancak yaklaşık olarak %10 değer kaybı yaşayan LINK kayıpları telafi ederek kritik direnç seviyesi 25 dolar seviyelerine tekrar yükseldi.

LINK08.09
LINK 4 saatlik grafiği

LINK, aşağı yönlü dalgalanmalarda bir sonraki destek seviyesi olan 21.5 dolar seviyelerine inebilir. Ayrıca LINK’in 19.17 dolar seviyesinde ki kritik destek bölgesinin altına düşmesi LINK için kötü senaryoları aktif hale getirebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster