Diğer
  Ana SayfaHaber3 Adımda Gate.io Para Yatırma (Mobil ve Masaüstü Basit Anlatım)

  3 Adımda Gate.io Para Yatırma (Mobil ve Masaüstü Basit Anlatım)

  -

  Gate.io borsasında para yatırmak için bir kaç adımı bilmeniz gerekmektedir. İhtiyacınız olan bir adet banka transferi yapabileceğiniz yerli kripto para borsası, ardından rehberimize geçebilirsiniz! İşte Gateio para yatırma rehberi!

  Gate.io Mobil Uygulamasında Para Yatırma

  Altcoin ve memecoin yatırımcılarının yaygın kullandığı borsa olan Gate.io, Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerine henüz açılmadı.

  Fakat, Gate.io’ya Tether (USDT) gibi stablecoinleri transfer etmek veya diğer coinleri transfer etmek çok basit. Bunu birkaç adımda sizler için özetledik ve anlaşılır görseller ile destekledik. İlk olarak Gate.io’ya mobil uygulamada para yatırmayı anlatıyoruz.

  Yüzlerce yeni kripto para birimini almak için Gateio’ya hala kayıt olmadıysanız, buradan kayıt olabilirsiniz… Kim bilir belki yüksek komisyon indirimleri ve bir çok hoş geldin bonusu vardır… Unutmadan, borsanın para birimi GT Token‘i kullanarak daha çok komisyon indirimi kazanabilirsiniz, işte para yatırma rehberimiz…

  1- Cüzdanlar ve Para Yatırma

  Gate.io’nun mobil uygulamasının alt kısmında yer alan “Cüzdanlar” sekmesine tıklıyoruz, soldaki ekran görüntüsünde kırmızı kutucuk ile belirtilmiştir. Açılan sayfanın üst kısmında bakiye yer alıyor. Bakiyenin alt kısmındaki “Para Yatırma” kutucuğuna tıklıyoruz, aynı şekilde o da kırmızı kutucuk ile belirtiliyor.

  gateio-rehber-1

  Daha sonra sağdaki ekran görüntüsünde kırmızı kutucuk ile belirtildiği üzere, “Onchain Para Yatırma” seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçenek, kripto para transferleri yapmanızı sağlayacak.

  2- Transfer için Kripto Para ve Ağ Seçimi

  “Onchain Para Yatırma” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza bir arama kısmı ve coinler geliyor. Bu arama kısmına yatırması ve çekmesi kolay olduğu için en çok bilinen stablecoin olan Tether’i yani USDT’yi yazıyoruz. Ardından Kırmızı kutu ile belirtildiği gibi Tether USDT seçeneğine tıklıyoruz.

  gateio-rehber-2

  Ardından karşımıza bir liste geliyor. Bu liste Para Yatırma için Ağ Seçimi listesi. Bu listeden Tron/TRC20 ağını seçiyoruz. Çünkü bu ağ, en yaygın kullanılan ve en ucuz ağdır. Aynı zamanda hızlıdır.

  3- Cüzdan Adresi Edinme ve Yatırma İşlemini Gerçekleştirme

  Son adımda artık karşınıza bir cüzdan adresi çıkıyor. Bu adres sizin USDT TRC-20 para yatırma adresiniz. Bu adrese TRC-20 ağı üzerinden göndereceğiniz USDT’ler sizin Gate.io hesabınıza tanımlanacaktır. Ve alım satım yapabiliyor olacaksınız.

  gateio-rehber-3

  Son adımda karşınıza çıkan ekranın altında da cüzdan adresiniz yer alıyor. Kırmızı kutucuk ile belirtilen adres sizin USDT adresiniz, sağdaki küçük kırmızı kutucuk ile belirtilen tuşa tıkladığınızda o adresi kopyalamış oluyorsunuz.

  Daha sonrasında bu adrese USDT göndererek Gate.io’ya para yatırmış olacaksınız. Başka bir yerden USDT transferi yaparken, gönderim ağında Tron ağını yani TRC-20 ağını seçiyoruz ve bizden bir adres istiyor. Bu adrese, Gate.io’nun bize vermiş olduğu USDT TRC-20 adresini yapıştırıp gönderiyoruz. Ardından fonlarınız güvenli bir şekilde Gate.io hesabınıza geçiyor.

  Gate.io Masaüstünde Para Yatırma

  Mobil uygulamada Gate.io’ya para yatırmanın ardından şimdi Masaüstü’nde yani tarayıcı üzerinden kullananlar için Masaüstü Gate.io para yatırma adımlarını anlatacağız. Mobil uygulama kadar basit ve anlaşılır.

  1- Cüzdan ve Para Yatırma

  Gate.io websitesine masaüstünde giriş yaptığınızda sağ üstteki gibi birtakım seçenekler görünüyor. Bu seçeneklerin en başında “Cüzdan” yer alıyor. En üstteki kırmızı kutucukta belirtilen “Cüzdan” butonunun üzerine mouse’u getiriyoruz. Mouse’u “Cüzdan” butonunun üzerine getirdiğinizde altta bir liste açılıyor.

  gateio-rehber-4

  Bu listede ilk sırada yer alan yani ikinci kırmızı kutucuktaki “Fon Yönetimi” sekmesine tıklıyoruz. Ardından karşımıza 4 seçenekli bir liste daha çıkıyor. Bu liste içerisinde yer alan 3. kırmızı kutucuktaki “Yatır” seçeneğindeki “Onchain” butonuna tıklıyoruz.

  2- Kripto Para ve Ağ Seçimi

  Mobil uygulamada da yaptığımız gibi, burada da coin seçimimizi USDT yapıyoruz. Üstteki büyük kırmızı kutucukta belirtildiği gibi seçimimizi yaptıktan sonra ağ seçmemiz gerekiyor.

  gateio-rehber-5

  “Ağ seçin” butonuna tıkladığımızda bir ağ listesi karşımıza çıkıyor. Bu listeden USDT-Tron/TRC20 seçeneğine tıklıyoruz. Mobil uygulamada da bu ağı seçmiştik çünkü USDT transferleri için en ucuz ve en yaygın kullanılan ağdır.

  3- Cüzdan Adresi Edinme ve Yatırma İşlemini Gerçekleştirme

  Ağ seçimini da yaptığımızda görselde görüldüğü üzere bize USDT TRC20 adresimizi veriyor. Bu adresi USDT yatırmak için kullanacağız. Bu adres, size mobil uygulamada verdiği adres ile aynıdır. Çünkü 1 hesabın 1 adet USDT TRC20 adresi olur.

  gateio-rehber-6

  Kırmızı kutucukta belirtilen adres sizin yatırma adresiniz, küçük kırmızı kutucukta görünen butonu tıkladığınızda adres kopyalanır ve bu adrese USDT yatırabilirsiniz.

  Unutmayın, bu adres TRC20 ağından USDT gönderimleri için kullanılır. Başka bir kripto para yatırmak istediğinizde benzer işlemleri uygulamanız gerekiyor. Ağ seçimine dikkat ettiğiniz sürece, fon gönderiminde herhangi bir problem yaşamanız olası değil.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler