Ethereum ve XRP İçin Hedef Fiyat Seviyeleri Nereler?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşamaya devam ediyor. Lider kripto para birimi 44.000 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra yeniden düşüş yaşayarak yazım sırasında 42.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise kritik 3.050 dolar seviyesinin tekrardan altında işlem görüyor. XRP ise kritik 0.89 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Lider altcoin Ethereum son 24 saatte %8 düşüş yaşayarak yazım sırasında 2.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ETH haftalık kapanışını kritik 3.050 dolar seviyelerinden yapsa da Bitcoin’in istikrarsız fiyat hareketleri dile düşüşe geçti. Ancak altcoin için düşüşlerin devam etmesi halinde tekrardan 2.650 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Ayıların satış baskısını arttırması ile lider altcoinin 3.050 dolar seviyesinin üzerine çıkması güçleşti.

Ayılar fiyatı düşürdükçe, boğaların ETH’yi sırasıyla 3.100 $ ve 3.000 doların üzerinde sürdürmesi zorlaştı. Ek olarak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 100 günlük basit hareketli ortalamadan her seferinde tepki alındı. Bu durum boğaların bu hareketli ortalamanın test edilmesi ile dip alımı yaptığını gösteriyor.

Ethereum-09.28-1

Ethereum’dki geri çekilme güçlü görünüyor. Bu geri çekilmelerde alçalan bir paralel kanal içerisinde hareket eden altcoin için üst çizginin kırılmaması durumunda yeni yükselişlerin başlaması düşük ihtimallidir. Ek olarak piyasa üstünlüğünün tekrardan boğalara geçmesi için ETH’nin 3.200 dolar ana direnç seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında negatif bölgede bulunuyor. RSI’ın yarım çizginin üzerine çıkması ile ETH için yeni yükselişlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak RSI’ın aşırı satış bölgesine gitmesi ile lider altcoinde sert fiyat çöküşlerinin gerçekleşmesi muhtemeldir.

MACD histogramında yarım çizginin altında kırmzıı sinyal çubukları gözlemlendi. Ancak bu durum da altcoin için negatif durumu temsil etmektedir.

XRP Fiyat Analizi

XRP son 24 saatte %6 düşüş yaşayarak yazım sırasında 0.93 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ripple hafta başında 1 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşadı. Ancak Bitcoin’in istikrarsız fiyat hareketleri ile tekrardan düşüşe geçti. Ek olarak 200 günlük hareketli ortalamadan aşağı yönlü tepki aldı. Boğaların yükseliş trendini tekrardan başlatabilmeleri için bu hareketli ortalama üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor.

XRP-09.28-1

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 0.89 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu destek seviyesinin kırılımı ile XRP için sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Öyle ki aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 0.75 dolar dolar destek seviyesi de kritik öneme sahiptir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında yatay seyrediyor. Ek olarak MACD histogramında yarım çizginin altında kırmızı çubuklar gözlenmeye devam ediyor. Her iki durumda altcoin için negatif durumu belirtmektedir.

XRP için 0.89 dolar destek seviyesinin korunması ile yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam edeceği söylenebilir. Ek olarak 200 günlük hareketli ortalamanın aşılması ile altcoinin yükselişe geçmesi beklenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster