AVAX ve ALGO İçin Yeni Yükselişler Nasıl Başlayabilir?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bitcoin’in temmuz ayında ralliye başlaması ile çoğu altcoin yeni ATH’lerine yükseldiler. AVAX 9 dolar seviyelerinden 80 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşadı. ALGO ise 0.7 dolar seviyelerinden 2.55 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşadı. Ancak yaşanan bu yükselişler BTC’nin geçen haftaki fiyat çöküşü ile birlikte sonlanmış gözüküyor.

AVAX Fiyat Analizi

AVAX son 1 hafta içinde %20’den fazla değer kaybı yaşadı. Altcoin 80 dolar seviyelerinde yeni ATH’ye ulaştıktan sonra Bitcoin‘in fiyat düşüşleri ile birlikte 60 dolar seviyelerini test etti. AVAX yazım sırasında 68 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

AVAX için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 63 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 56 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gözlemlenebilir. Ancak bu seviye altcoin için kritik bir önem sahiptir. Öyle ki bu seviyenin kırılımı ile aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 20 MA’dan yukarı yönlü tepki alan altcoin için düşüşlerde bu hareketli ortalama kritik bir destek seviyesi olacaktır.

AVAX-09.27-1

Göreceli Güç Endeksi yazım sırasında orta seviyenin hemen altında işlem görüyor. Bu altcoin için momentumdaki negatif durumu temsil etmektedir. MACD histogramında ise kısalan kırmızı çubukların ardından yeşil sinyal çubuğu gözlemlendi. Bu momentumun tekrardan iyileştiğini gösteriyor olsa da yazım sırasında gözlemlenen yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları altcoin için nötr durumu temsil etmektedir.

AVAX için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 75 dolar seviyesi olacaktır. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile ATH seviyesi yeniden test edilebilir. Ancak 80 dolar seviyesinin aşılması ile yükselişlerde test edilen yükselen trend çizgisi test edilebilir.

ALGO Fiyat Analizi

ALGO yazım sırasında 1.7 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı halinde ise 1.15 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. ALGO için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 1 dolar ana direnç seviyesine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemeldir.

ALGO-09.27-1

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında negatif bölgede bulunuyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması ile altcoinde toparlanmalar gözlemlenebilir. Ek olarak MACD histogramında karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu boğaları ve ayıların net bir trend belirleyemediğini gösteriyor. Ek olarak ALGO aşağı yönlü fiyat hareketleri ile 20 MA’nın altında işlem görüyor. Bu da altcoin için negatif bir durumdur.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 1.85 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile 2.15 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak 2.15 dolar ana direnç seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile yeni ATH’lere yükseliş gerçekleşebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster