Enjin (ENJ) Fiyat Analizi! ENJ Yükselişe Hazır Mı?

coin-yorum-31

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Enjin, Bitcoin’in düşüşü ile gerilemişti. Tepki aldığı seviyeden yüzde 10 oranında bir yükseliş kaydetti. Peki devamı gelecek mi?

Temel Açıdan Enjin Coin (ENJ) Değerlendirmesi!

Enjin Temel Değerlendirme!
Enjin Temel Değerlendirme!

Enjin coin oyun sektörü içerisinde yer edinmeyi amaçlayan bir kripto para projesidir. Popüler altcoin oyunlarda kostüm veya araç gereç almayı kolaylaştıran ve kazandığınız ödülleri de Enjin olarak almanızı sağlayan bir projedir. Bu sebeple oyuncuların da ilgisini çeken ENJ kendinden sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Altyapısı olmayan kripto para birimlerine göre bir işe yarayan kripto para birimlerinden biri. Analistler gelecekte kripto paraların hayatımızda büyük rol oynayacağını söylüyorlar. Ancak buna rağmen bir çok kripto paranın da resmen silineceğini belirtiyorlar. Enjin için ise projesinin ilgi çekici olması sebebi ile gelecekte hayatımıza kalmaya devam edeceği düşüncesine sahipler.

ENJ Destek Seviyeleri!

Enj için Kritik Seviyeler!
Enj için Kritik Seviyeler!

Enjin şu an kısa vadede baktığımızda 4 saatlik grafiğimizde 1,070 dolar seviyesinde tutunmayı başarmış gözüküyor. Bu seviyeye bir kaç kez inmiş ancak kapanış yapmadan toplamış gözüküyor. Seviye kısa vadede oluşmuş bir destek olsa da kaybı halinde son dip seviyesi olan 0,95 seviyelerini test etmesi beklenebilir. Ancak o seviyenin karşımıza güçlü bir destek noktası olarak çıkacağını da unutmamak gerekir. Çünkü Bitcoin’in sert hareketlerinin ardından yaşanan düşüşlerde dahi o bölgede tutunmayı başarmıştı.

ENJ Direnç Seviyeleri!

ENJ Destek ve Direnç Seviyeleri!
ENJ Destek ve Direnç Seviyeleri!

Enjin için karşımıza çıkan ilk direnç seviyesi 1,15 dolar seviyesidir diyebiliriz. Bu seviye eskiden Enjinin destek olarak kullandığı bir seviyeydi. Kırılmasının ardından Enjin’in karşısına direnç seviyesi olarak çıkmıştır. Enjin’in en güçlü direnç seviyeleri ise ortalama olarak 1,40 – 1,42 dolar seviyesidir diyebiliriz. O bölgenin kırılması ile Enjin çok daha güçlü bir şekilde yeni yükselişlere başlayabilir. Şimdilik verdiğimiz seviyelerin lider kripto para Bitcoin’in hareketlerine ve piyasa içerisinde çıkan haberlere de bağlı olduğunu unutmamak gerekir.

ENJ İçin Göstergeler Ne Söylüyor!

Popüler İndikatör MACD'nin Gemişte ve Şİmdi Verdiği Alım Sinyali!
Popüler İndikatör MACD’nin Gemişte ve Şİmdi Verdiği Alım Sinyali!

Popüler altcoin için göstergeler uzun bir aradan sonra olumlu bir sinyal veriyorlar. Genel olarak piyasada çok kullanılan iki indikatör MACD ve RSI indikatörlerine baktığımızda bizlere olumlu sinyaller verdiklerini söylemek mümkün. MACD indikatörü en son bir alım sinyali verdiğinde tarih 26 Haziranı gösteriyordu. Bu konumdan al sinyali veren indikatöre göre hareket edilseydi 8 Temmuza kadar geçen sürede yüzde 50 oranında bir kazanç sağlanacaktı.

Elbet tüm indikatörlerin net şekilde artış olup olmayacağını bilmediklerini ve yanılma paylarının olduğunu da söylemekte fayda var. MACD indikatörü şu an için alım sinyali vermeye çok yakın bir noktada diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde bir artış olabileceğini indikatörün bize verdiği verilerden çıkarabiliyoruz.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster