EGLD ve Filecoin Fiyat Analizi: Yükseliş Başlıyor mu?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşıyor. Bitcoin’in fiyatı 48.000 dolar seviyelerinden 40.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Ancak bu süreçte çoğu altcoinde ise daha sert düşüşler gözlemlendi. EGLD son bir hafta içerisinde %20’den fazla düşüş yaşadı. Ek olarak Filecoin ise bu ayın başından beridir %60’a yakın bir düşüş yaşadı.

EGLD Fiyat Analizi

EGLD son 24 saate %8 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 213 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 195 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile 165 dolar seviyelerinden doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

EGLD-09.29-1

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında yönünü yukarı vermiş gözüküyor. Ek olarak RSI’ın orta çizginin üzerine çıkması ile birlikte altcoin için yeni yükselişlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. MACD histogramında yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları gözlemlendi. Ancak bu da momentumun negatif olduğunu gösteriyor.

EGLD için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi düşen trend çizgisi olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması ile altcoinin yükselişe başlaması muhtemel olacaktır. Düşen trend çizgisinin kırılımı ile 240 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. EGLD için 240 dolar seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile yeni ATH‘lere doğru bir yükseliş mümkün olabilir.

Filecoin Fiyat Analizi

FIL son 24 saatte %5 yükseliş yaşayarak yazı sırasında 58 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde destek seviyesi 55 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile 49 dolar destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

FIL-09.29-1

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında bulunuyor. Ancak RSI’ın orta çizginin üzerine çıkmasıyla birlikte altcoin yukarı yönlü fiyat hareketleri sergileyecektir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizginin üzerinde yeşil sinyal çubukları gözleniyor. Bu da FIL için momentumun pozitif olduğunu gösteriyor.

Filecoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi düşen trend çizgisi olacaktır. Ancak bu düşen trend çizgisinin kırılımı ile 64 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile 70 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin ile birlikte hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 42.450 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster