AVAX ve LUNA Yeni ATH’lere Yükselebilirler mi?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in son fiyat çöküşleriyle birlikte düşüşler yaşadı. Bitcoin fiyatı son 10 gün içinde 48.000 dolar seviyelerinden %20’ye yakın bir düşüş yaşayarak 40.000 dolar seviyelerini test etti. Bu düşüşlerde ise altcoinler daha fazla düşüşler yaşadılar. AVAX 80 dolar seviyelerinden ATH seviyesine yükseldikten sonra %25’e yakın bir düşüş yaşayarak 60 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. LUNA’da da benzer bir durum gözlemleniyor. Altcoin 45 dolar seviyelerinde ATH seviyesine yükseldikten sonra %46’lık bir düşüş yaşayarak 24 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

AVAX Fiyat Analizi

AVAX son 24 saatte %8 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 66 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 60 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile kritik 56 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemeldir. AVAX için 56 dolar seviyeleri kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile altcoin için yükseliş trendi sonlanmış olabilir. AVAX için 56 dolar destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile aşağı yönlü  sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

AVAX-09.29-1

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında yukarı yönlü seyrediyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması ile birlikte altcoin için yeni yükselişler başlayabilir. MACD histogramında ise kısalan kırmızı çubuklar gözlemlendi. Ek olarak MACD histogramında önümüzdeki seanslarda bir boğa geçişinin gerçekleşmesi muhtemeldir. Bu durum momentumda iyileşme olduğunu ve altcoinin fiyatında da toparlanma olabileceğini gösteriyor.

AVAX için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 68 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile düşen trend çizgisinin test edilmesi muhtemeldir. AVAX’ın yeni ATH’lere yükselişinin gerçekleşmesi için 71 dolar seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor. Ek olarak böyle bir durumda altcoinin yeni ATH‘lere yükselebilmesi muhtemel olacaktır.

LUNA Fiyat Analizi

LUNA son 24 saatte %367 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 35 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 30 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin krıılımı ile 26 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak altcoin için 26 dolar seviyesi kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile LUNA fiyatında aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

LUNA-09.29-2

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin hemen altında bulunuyor. Ek olarak RSI’ın orta çizginin üzerine çıkması ile birlikte altcoinin fiyatında yükselişlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. MACD histogramında ise kısalan kırmızı sinyal çubukları gözlemlendi. Ancak bu durum momentumun iyileşmeye başladığını göstermektedir.

LUNA için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 36.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile düşen tren çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak düşen trend çizgisinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile 45 dolar seviyelerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesi yeniden test edilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster