Solana ve BNB İçin Yeni Yükselişler Mümkün mü?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşamaya devam ediyor. Solana yaklaşık 20 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra Bitcoin’in istikrarsız fiyat hareketleri ile düşüş trendine girdi. SOL bu düşüş trendinde 216 dolar seviyelerinden 115 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ek olarak BNB için de yükselişler sonlanmış gözüküyor. Bu ayın başlarında 510 dolar seviyelerinden işlem gören altcoin 320 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Solana Fiyat Analizi

Solana son 24 saatte %11 düşüş yaşayarak yazım sırasında 134 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin ATH seviyesine ulaştıktan sonra bir alçalan takoz içerisinde işlem görmeye başladı. Bu formasyon pozitif gözükse de BTC’nin istikrarsız fiyat hareketleri ile altcoinin alçalan takozun üst çizgisini kıramadığı görülüyor.

SOL için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 120 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 100 dolar destek seviyesine doğru sert bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak böyle bir durumda alçalan takozun alt çizgisinin de test edilmesi muhtemeldir. Bu yüzden aşağı yönlü fiyat hareketlerinde daha düşük seviyeler test edilebilir.

Solona-09.28-1

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyelerinde yatay seyrediyor. Bu da altcoin için momentumun nötr olduğunu gösteriyor. Ek olarak MACD histogramında yarım çizginin altında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu da momentumun iyileşmeye başladığını gösteriyor.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 150 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyelerde bulunan 20 günlük MA da bu seviyenin güçlü bir direnç olduğunu gösteriyor. Altcoinin bu seviyelerin üzerine kırılması ile yeni yükselişlerin başlayacağı düşünülebilir. SOL için 150 dolar direnç seviyesinin aşılması ile sırasıyla 170 ve 190 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

BNB Fiyat Analizi

BNB son 24 saatte %7’lik bir düşüş yaşayarak yazım sırasında 335 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin yaklaşık 1 aydır düşüş trendinde bulunuyor. Bitcoin’in 7 eylüldeki fiyat çöküşü ile birlikte 20 günlük MA’nın altında işlem görmeye başlayan altcoin için bu hareketli ortalamanın aşılmadan yeni yükselişlere başlaması pek mümkün gözükmüyor.

Binance Coin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 305 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 280 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak 280 dolar seviyesinin kırılımı durumunda ise 250 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

BNB-09.28-1

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında oldukça negatif bir durumda bulunuyor. RSI’ın aşırı satış bölgesine gitmesiyle birlikte BNB’nin 250 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşaması muhtemel olacaktır. MACD histogramında yarım çizginin altında kırmızı sinyal çubukları gözlendi. Ancak bu da altcoin için momentumun negatif olduğunu göstermektedir.

Binance Coin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 390 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak BNB yazım sırasında kritik 340 dolar destek seviyesinin altında işlem görüyor. Bu seviyenin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile 390 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak böyle bir yükselişte 20 günlük MA’nın üzerine çıkılacağından BNB için fiyat hareketleri pozitife dönebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster