Bitcoin Kritik Seviyenin Üzerinde Kalmaya Devam Ediyor!

bitcoin-analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para birimi Bitcoin son düşüşlerden sonra yatay konsolide olmuş gözüküyor. Bitcoin son ayların en yüksek seviyesi olan 53.000 dolar seviyelerine yükseldikten sonra düşüş yaşamaya başladı. BTC önce 53.000 dolar seviyelerinden %18’e yakın bir düşüş yaşadı. Ardından ise %19 ve %10’luk aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergiledi. Ek olarak yaşanan bu düşüşler sonrasında çoğu altcoinde daha büyük düşüşler gözlemlendi.

Bitcoin İçin Yatay Konsolidasyon Devam Edebilir!

Bitcoin, yaklaşık 10 gündür belirli bir aralıkta yatay konsolide işlem görüyor. Aşağı yönlü hareketlerde 40.000 dolar seviyesi destek, yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ise 45.000 dolar seviyeleri direnç olarak görev yapıyor.

Bitcoin-09.29-3

BTC yazım sırasında 42.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ayrıca lider kripto para birimi son 24 saat içinde %5’lik bir yükseliş yaşadı. Bitcoin aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde her defasında 100 günlük basit hareketli ortalamadan tepki aldı. Bu hareketli ortalama düşüşlerin daha da derinleşmesini önlerken Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 10 gündür 200 günlük basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Ek olarak 100 günlük basit hareketli ortalama kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu hareketli ortalamanın altındaki fiyat hareketlerinde Bitcoin’in fiyatının 36.500 dolara kadar düşüş yaşaması muhtemel olacaktır.

BTC İçin Veriler Nötr Gözüküyor!

Birçok analist Bitcoin’in çok kritik seviyelerden işlem gördüğünü ve boğaların alım baskısıyla fiyatın tekrardan yüksek seviyelere çıkacağını düşünüyor. Bununla birlikte genel teknik görünüm yatay konsolidasyonun daha da uzun sürebileceğini belirtiyor.

MACD histogramında karışık sinyal çubukları gözleniyor. Bu, BTC için momentumun negatif olduğunu ek olarak da genel piyasadaki kararsızlığı ve istikrarsızlığı belirtiyor. Göreceli Güç Endeksi yönünü yukarı vermiş olarak gözükse de orta çizginin altında seyretmeye devam ediyor. RSI’ın orta çizginin üzerine çıkmasıyla Bitcoin’de toparlanmalar gözlemlenmesi muhtemel olacaktır.

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki durağanlık zincir üstü verilerde de gözlemleniyor. IntoTheBlock’un IOMAP’ına göre Bitcoin’in işlem gördüğü kritik seviyelerde güçlü destek seviyeleri bulunuyor. Öyle ki 41.763-43.025 dolar aralığında yaklaşık 901.600 adres 574.800 civarında BTC alımı yaptı. Ek olarak bu aralıkta 43.625-44.995 dolar aralığında satın alınan BTC’den daha fazla alım yapıldı.

Bitcoin-09.29-1

Bitcoin için 39.240-40.500 dolar aralığında güçlü bir talep bölgesi bulunuyor. Bu aralıkta yaklaşık 544.000 adres 520.000 civarında BTC alımı yaptı. BTC için aşağı ve yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 40.000 ve 45.000 dolar seviyelerinin krılımı gerçekleşmediği sürece yatay konsolidasyonun devam etmesi beklenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster