Bitcoin Fiyat Analizi: BTC İçin Düşüş Eğilimi Devam Ediyor!

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için eylül ayı aşağı yönlü sert fiyat hareketler ile dolu geçiyor. BTC fiyatı sürekli bir düşüş eğilimde bulunuyor. Öyle ki lider kripto para birimi bu ayın başından beridir %25’e yakın bir diğer kaybı yaşadı.

Bitcoin İçin Zincir Verileri Güçlenmeye Devam Ediyor!

Bitcoin fiyatındaki düşüş eğilimi sürse de zincir üzerindeki veriler güçlenmeye devam ediyor. Veri sağlayıcısı Santiment, borsalardaki Bitcoin arzının 28 ayın en düşük seviyesine gerilediğini açıkladı. Ek olarak bu düşük seviyelerin en son mayıs 2019’da gözlemlendiğini belirtti.

Bitcoin-09.28-2

Borsalardaki BTC arzı düşmeye devam ederken borsalardaki Tether arzı yükselişe geçti. Bu kripto para yatırımcıları arasında daha yüksek alım gücüne işaret ediyor. Ek olarak BTC fiyatında sert fiyat hareketleri gözlense de balinaların birikim yaptığı görülüyor.

Öte yandan, Bitcoin Lightning Network ile ilgili gelişmeler de güçlü bir şekilde devam ediyor. Bitcoin Lightning Network; düğüm sayısı, kanal sayısı ve kanal kapasitesi açısından tüm zamanların en yüksek kapasitesine ulaştı.

BTC Fiyat Analizi

Bitcoin son 24 saatte %5 civarında düşüş yaşarken yazım sırasında 42.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak BTC, geçen hafta Çin’den gelen negatif gelişmeler ile aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergiledi. Ek olarak Bitcoin, son 10 günde 48.000 dolar seviyelerinden 39.600 dolar seviyelerine kadar geriledi.

BTC son bir kaç gündür 100 günlük ve 20 günlük MA arasında işlem görüyor. Bu boğaların ufak yükselişlerde satış yaptığını ve diplerde alım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 20 günlük MA’dır. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile alçalan takozun üst çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak lider kripto para birimi için yükselişlerin başlayabilmesi için alçalan takozun üst çizgisinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması gerekiyor. Böyle bir durumda 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin-09.28-1

BTC fiyatının 20 günlük MA altında işlem görmesi ve Göreceli Güç Endeksi’nin orta çizginin altında bulunması aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam edebileceğini gösteriyor. Ek olarak ayıların satış baskısını arttırması ile 100 günlük MA altında sürdürülebilir kapanışlar yapılması durumunda düşüşün derinleşmesi muhtemel olacaktır.

Aşağı önlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 100 günlük MA’dır. Bu seviyenin kırılımı ile 37.000 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü sert fiyat hareketinin devam etmesi halinde 30.000 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster