Diğer

  Crab (Yengeç) Formasyonu Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Harmonik fonksiyon çeşitlerinden biri olan crab (yengeç) formasyonunun ne olduğunu ve nasıl oluştuğunu inceleyelim.

  Crab (Yengeç) Formasyonu Nedir?

  Harmonik fonksiyon çeşitlerinden biri olan crab (yengeç) formasyonu, diğer harmonik fonksiyonlar gibi fiyatın dönmesi muhtemel olan bölgeyi tespit etmek için kullanılır (bknz: Cypher Formasyonu Nedir? Nasıl Kullanılır). Fiyatın dönmesi muhtemel olan bölge belirlendikten sonra bu bölgeden işleme giriş imkanı sağlar.

  Crab (Yengeç) Formasyonu Nasıl Oluşur?

  Bu formasyonun oluştuğunu fark edebilmek için Fibonacci aracının kullanılması şarttır (bknz: Fibonacci Araçları Nedir, Nasıl Kullanılır?). Fiyat hareketlerinin birazdan bahsedeceğimiz Fibonacci seviyelerine saygı duyarak hareket etmesi gerekmektedir. Ayrıca bullish crab formasyonu ve bearish crab formasyonu olmak üzere iki adet crab formasyonu bulunmaktadır.

  • Bullish Crab Formasyonu: Bu formasyon, yatırımcılara trendin yukarıya doğru dönme ihtimalinin olduğunu gösterir ve long işlem alma imkanı sağlar (bknz: Long İşlem Nedir? Nasıl Long İşlem Açılır?).
   Crab Formasyonu 08.08-1
   Önce bir impulsive (itici) hareket oluşur ve bu hareket XA bacağı olarak adlandırılır. Bu XA bacağının düzeltmesi olan B noktası, X noktasından A noktasına çekilecek olan Fibonacci’nin en az 0.382 seviyesine temas etmeli fakat 0.786 seviyesine fitil olarak da olsa asla değmemelidir. Daha sonrasında oluşacak olan C noktası ise A noktasından B noktasına çekilen Fibonacci’nin 0.382 seviyesine mutlaka temas etmelidir fakat A noktasını asla geçmemelidir.
   Crab Formasyonu 08.08-2
   İşleme giriş yeri olan D noktasının tespiti için ise, X noktasından A noktasına Fibonacci çekilir ve gerçekleşecek olan hareketin 1.618 seviyesine teması ile bullish crab formasyonu oluşur. D noktası oluştuktan sonra fiyatın yükseleceği beklentisi ile işleme girilir. İşleme girildikten sonra, C noktasından D noktasına çekilecek olan Fibonacci ile hedef seviyeleri ve stop seviyesi belirlenir. C noktasından D noktasına çekilecek olan Fibonacci’nin -0.382 seviyesi stop noktası, 0.382 seviyesi ilk hedef noktası ve 0.618 seviyesi ikinci hedef noktasıdır.
  • Bearish Crab Formasyonu: Bu formasyon ise yatırımcılara trendin aşağıya doğru dönme ihtimalinin olduğunu işaret eder ve short işlem alma imkanı sağlar (bknz: Short İşlem Nedir? Nasıl Short İşlem Açılır?). Bullish crab formasyonu ile aynı kurallara sahiptir. Bu nedenle, bullish crab formasyonu için olan kuralların takip edilmesi ile bearish crab formasyonu, aşağıdaki görsellerde görüldüğü şekilde oluşur.
   Crab Formasyonu 08.08-3
   Crab Formasyonu 08.08-4
   Bullish crab formasyonunda olduğu gibi bearish crab formasyonunda da D noktası oluştuktan sonra fiyatın düşeceği beklentisi ile işleme girilir. İşleme girildikten sonra, C noktasından D noktasına çekilecek olan Fibonacci ile hedef seviyeleri ve stop seviyesi belirlenir. C noktasından D noktasına çekilecek olan Fibonacci’nin -0.382 seviyesi stop noktası, 0.382 seviyesi ilk hedef noktası ve 0.618 seviyesi ikinci hedef noktasıdır (bknz: Stop Loss (Zarar Kes) Nedir? Nasıl Yapılır?).
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Bitwise, Spot Bitcoin ETF Dosyasında Yeni Bir Hamle Yaptı: Onay Alması için Etkili Olacak mı?

  Kripto varlık yöneticisi Bitwise, NYSE Arca tarafından sunulan mevcut bir spot Bitcoin ETF başvurusuna ek olarak SEC'e bir dosya gönderdi!

  HTX Borsası Hack Saldırısına Uğradı: Binlerce Ethereum (ETH) Çalındı!

  HTX olarak yeniden markalaştığını duyuran Huobi borsası, hack saldırısına uğradı; Kaybolan miktar Justin Sun tarafından açıklandı.

  Bitcoin Madenciliği, Bankacılık Sektörünü Gölgede Bırakıyor!

  Bitcoin madenciliği, diğer tüm sektörleri geride bırakarak dünyanın en sürdürülebilir enerji kaynağına sahip endüstrisi olmayı başardı!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Moonbeam (GLMR) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: GLMR Coin 1 Dolar Olacak mı?

  Moonbeam (GLMR) coin nedir? GLMR coin’in geleceği ne olacak? 2024 yılından 2030 yılına kadar detaylı GLMR coin tahminleri sadece COINOTAG’da!

  25 Eylül Güncel Enzyme (MLN) Fiyat Analizi: MLN Coin için Önemli Direnç Seviyeleri!

  Güncel Enzyme (MLN) coin analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: MLN için kritik direnç seviyeleri!

  Aptos’un Yükselişini Sürdürmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! 25 Eylül Güncel APT Analizi!

  Güncel Aptos (APT) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik! APT coin yükselmeye devam etmesi için kritik direncin kırılması gerekiyor.

  XRP’nin Yükselişe Geçmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! Güncel XRP Fiyat Analizi!

  Güncel Ripple (XRP) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Yatırımcılar kritik XRP fiyat direncini dikkatle izlemelidir!
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

  Son Dakika Haber: Binance vs SEC | En Son Mahkeme Belgeleri Yaklaşan Hukuki Süreç Hakkında Işık Tutuyor

  SEC'nin Binance Holdings ve ilişkili kuruluşlarla ilgili davasındaki son gelişmeler, bu önemli davada hukuki süreçlere işbirlikçi bir yaklaşımı ortaya koyarak önemli bir adımı açığa çıkarıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  DeRace (DERC) Nedir? DERC Nasıl Satın Alınır?

  DeRace Coin (DERC), merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan DeRace'in kripto para birimidir. Bu makalede, DeRace'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz