Cardano Analizi: ADA Coin İçin Fiyat Hedefleri Nereler?

Cardano-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano, Bitcoin’in son fiyat çöküşleri ile birlikte bu ayın başından beridir %40’a yakın düşüş yaşadı. ADA tüm zamanların en yüksek 3.10 dolar seviyesine yükseldikten sonra düşüş trendine girdi. Altcoinin fiyat 3.10 dolar seviyelerinden 1.90 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Cardano Kritik Seviyelerden İşlem Görüyor!

ADA yazım sırasında 2.10 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin son 24 saatte %5’e yakın bir fiyat düşüşü yaşadı. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.9 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 1.5 dolar seviyelerine doğru sert bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra BTC’nin fiyat hareketleri ile düşüş trendine girdi. Altcoin düşüş trendini düşen bir kanal içerisinde sergiliyor. Bu düşen kalanın üst çizgisinin kırılımı ile ADA için yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır.

Cardano-09.28-1

ADA için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 2.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile 2.8 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak altcoin yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilmesi için bu seviye kritik bir öneme sahiptir. Öyle ki ADA fiyatının 2.8 dolar direnç seviyesi üzerinde kalıcı fiyat hareketleri sergilemesi durumunda yeni ATH’ler söz konusu olabilir.

Teknik açıdan kısa vadeli olarak bakıldığında boğaların güç kaybettiği görülüyor. Öyle ki ayıların satış baskısını arttırması ile altcoinin fiyatı, 2 ay önceki 1 dolar seviyelerine gerileyebilir. Böyle bir fiyat çöküşünün gerçekleşmesi için öncelikle 1.9 dolar ana destek seviyesinin alında sürdürülebilir kapanışlar yapılması gerekiyor.

Teknik Göstergeler ve Veriler Negatif Gözüküyor!

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında yönünün aşağı vermiş gözüküyor. RSI’ın aşırı satış bölgesine gitmesiyle ADA fiyatında aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak negatif seyreden RSI, piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor.

MACD histogramında yarım çizginin altında kırmızı sinyal çubukları gözleniyor. Ancak bu durum da altcoin için negatif bir durumdur. Ek olarak altcoin için momentumun azaldığını göstermektedir.

Cardano düşüş trendini alçalan kanalın orta çizgisinden destek alarak devam ettiremezse fiyatlarda düşüşlerin devam etmesi muhtemel olacaktır. Ancak böyle bir durumda ADA fiyatının 1.5 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşaması muhtemel olacaktır.

Cardano-09.28-2

Cardano için teknik göstergelerdeki negatif durum devam ediyor. Ek olarak IntoTheBlock verileri de altcoin için negatif durumu destekliyor. IOMAP modeli ADA için 2.23 ve 2.44 dolar seviyelerinde güçlü direnç seviyeleri olduğunu belirtiyor. Cardano’nun 1.9 dolar ana destek seviyesinin üzerinde işlem görmesine ek olarak 2.23 ve 2.44 dolar güçlü direnç seviyelerinin altında işlem gördüğü düşünülürse altcoinin yukarı yönlü fiyat hareketleri sergilemesi için ciddi bir alım baskısına ihtiyacı vardır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Ek olarak Bitcoin yazım sırasında 42.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster