Bitcoin Yükseldikçe Madenciler Kâr Almaya Başladı!

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin yukarı yönlü hareketine devam ederek 52.920 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Lider kripto para birimini yatay konsolide hareketlerinden sonra son 1 haftada güçlü bir çıkış yakaladı. Ek olarak 50.000 dolar direnç seviyesinin üzerindeki kapanışlar Bitcoin’i 55.000 dolar seviyelerine doğru çıkarabilir.

Lider kripto para birimi yazım sırasında 51.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde ise %3 düşüş yaşadı. Bitcoin’in piyasa değeri ise 1 trilyon doların altında bulunuyor. Ek olarak 20 temmuzdaki dip seviyesinden bugüne kadar %66’dan fazla değer kazandı.

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Devam Ediyor!

Son Bitcoin fiyat rallisi, BTC borsa dengelerinin 2021’in en düşük seviyesine inerken geldi. Glassnode’un verilerine dayanarak Colin Wu, son bir ay içinde 30.000’den fazla Bitcoin’in Coinase’den taşındığını söyledi. Aynı zamanda Coinbase bakiyesi 700.000 ile yeni bir düşüşe geçti.

Bitcoin-09.07-1

Bitcoin’in temmuz ayı diplerinden bu yana gerçekleşen fiyat iyileşmesi, benzersiz adres aktivitelerindeki artışla birlikte geliyor. Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin ağındaki günlük adres etkinliği 1 milyondan fazla arttı.

Bitcoin-09.07-2

Bitcoin Hashrate Yükselmeye Devam Ediyor!

Glassnode son haftalık raporunda, Bitcoin hashrate’in temmuz ayı diplerinden sonra istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini söylüyor. Bu, madencilerin Çin’den başarılı bir şekilde göç etmeyi ve dünyanın diğer bölgelerine taşınmayı başararak madencilik havuzlarını bir kez daha çevrimiçi hale getirmeleriyle gerçekleşiyor.

Glassnode, ASIC çip üretimindeki mevcut küresel üretim kısıtlamalarının ortasında madenciler arasında çok fazla rekabet olmadığını da belirtiyor. Glassnode, “Sonuç olarak, madencinin hash başına USD geliri, Exahash başına 380.000 dolar olan temmuz 2019 seviyelerine geri döndü. Öyle ki madencileri tarihsel bazda son derece karlı hale getirdi.” diyor.

Bitcoin 50.000 dolar seviyelerini geride bıraktıkça, madenciler kâr realizasyonu yapmaya karar verdi. Geçen hafta boyunca madenciler 145 milyon dolar değerinde toplam 2.900 BTC sattılar.

Bitcoin-09.07-3

Ayrıca, BTC için madenci dengelerindeki net madenci pozisyonu değişikliği nötr bir seviyeye ulaştı. Bu BTC fiyatının ne kadar daha yükselebileceğine ve Bitcoin’in bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesi 64.460 doları geçmeyi başarıp başaramayacağı konusunda olumlu düşünmemize yardımcı olabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içinde 50.400 dolar seviyelerine kadar geriledi. İlk önemli destek seviyesi 50.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. İlk önemli direnç seviyesi ise 53.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster