Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Yükseldikçe Madenciler Kâr Almaya Başladı!

  Bitcoin Yükseldikçe Madenciler Kâr Almaya Başladı!

  -

  Bitcoin yukarı yönlü hareketine devam ederek 52.920 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Lider kripto para birimini yatay konsolide hareketlerinden sonra son 1 haftada güçlü bir çıkış yakaladı. Ek olarak 50.000 dolar direnç seviyesinin üzerindeki kapanışlar Bitcoin’i 55.000 dolar seviyelerine doğru çıkarabilir.

  Lider kripto para birimi yazım sırasında 51.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde ise %3 düşüş yaşadı. Bitcoin’in piyasa değeri ise 1 trilyon doların altında bulunuyor. Ek olarak 20 temmuzdaki dip seviyesinden bugüne kadar %66’dan fazla değer kazandı.

  Borsalardan Bitcoin Çıkışı Devam Ediyor!

  Son Bitcoin fiyat rallisi, BTC borsa dengelerinin 2021’in en düşük seviyesine inerken geldi. Glassnode’un verilerine dayanarak Colin Wu, son bir ay içinde 30.000’den fazla Bitcoin’in Coinase’den taşındığını söyledi. Aynı zamanda Coinbase bakiyesi 700.000 ile yeni bir düşüşe geçti.

  Bitcoin-09.07-1

  Bitcoin’in temmuz ayı diplerinden bu yana gerçekleşen fiyat iyileşmesi, benzersiz adres aktivitelerindeki artışla birlikte geliyor. Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin ağındaki günlük adres etkinliği 1 milyondan fazla arttı.

  Bitcoin-09.07-2

  Bitcoin Hashrate Yükselmeye Devam Ediyor!

  Glassnode son haftalık raporunda, Bitcoin hashrate’in temmuz ayı diplerinden sonra istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini söylüyor. Bu, madencilerin Çin’den başarılı bir şekilde göç etmeyi ve dünyanın diğer bölgelerine taşınmayı başararak madencilik havuzlarını bir kez daha çevrimiçi hale getirmeleriyle gerçekleşiyor.

  Glassnode, ASIC çip üretimindeki mevcut küresel üretim kısıtlamalarının ortasında madenciler arasında çok fazla rekabet olmadığını da belirtiyor. Glassnode, “Sonuç olarak, madencinin hash başına USD geliri, Exahash başına 380.000 dolar olan temmuz 2019 seviyelerine geri döndü. Öyle ki madencileri tarihsel bazda son derece karlı hale getirdi.” diyor.

  Bitcoin 50.000 dolar seviyelerini geride bıraktıkça, madenciler kâr realizasyonu yapmaya karar verdi. Geçen hafta boyunca madenciler 145 milyon dolar değerinde toplam 2.900 BTC sattılar.

  Bitcoin-09.07-3

  Ayrıca, BTC için madenci dengelerindeki net madenci pozisyonu değişikliği nötr bir seviyeye ulaştı. Bu BTC fiyatının ne kadar daha yükselebileceğine ve Bitcoin’in bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesi 64.460 doları geçmeyi başarıp başaramayacağı konusunda olumlu düşünmemize yardımcı olabilir

  Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içinde 50.400 dolar seviyelerine kadar geriledi. İlk önemli destek seviyesi 50.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. İlk önemli direnç seviyesi ise 53.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Yatırımcıları Endişelenmeli mi? FED’in Faiz Toplantısı Yaklaşıyor!

  Bitcoin fiyatı 27 bin doların altında işlem görmeye devam ederken, ABD'deki kritik ekonomik veriler yaklaşıyor!

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler