Bitcoin Gerçekleşen Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

What-is-the-Difference-Between-Blockchain-And-Bitcoin-1-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin piyasa değerinin alternatif bir ölçüsü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin için ATH Vakti!

Bitcoin’in “gerçekleşen piyasa değeri”nde 378 milyar dolara ulaştı ve Bitcoin pazarında ne kadar “aktif” para olduğunu ölçen metrikte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in fiyatı, 46.700 dolara keskin bir şekilde düşmeden önce bugün 48.000 doları test etti. Metrik sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, Bitcoin’in “gerçekleşen” piyasa değeri bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 378 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin

Gerçekleşen piyasa değeri, Bitcoin’in aktif piyasa değerinin boyutunu ölçer. Ölçüm, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gizli varlıkları, balinaları, kayıp madeni paralar veya uzun süredir HODL yapanlar gibi uzun süredir el değiştirmeyen Bitcoin zulalarını yok sayar.

Bitcoin Piyasası İçin Bu Veriler Ne İfade Ediyor?

Bitcoin

Gerçekleşen piyasa değerini hesaplamak için Glassnode gibi veri ölçüm platformları, kripto paralara zamana duyarlı değerler atar. Bir kripto para en son 2018’de, Bitcoin’in fiyatı 6.000 $ iken hareket ettiyse, o madeni para bugünün fiyatı yerine 6.000 dolae olarak fiyatlandırılır. Piyasa kapitalizasyonunun standart ölçümü, dolaşımdaki tüm kripto paraların, kripto  paranın mevcut fiyatı ile çarpımıdır. CoinGecko’ya göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri 880 milyar dolar.

Gerçekleşen piyasa değeri, “aktif” Bitcoin pazarının büyüklüğüne ilişkin daha net bir tahmin sağlar. Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değeri, Bitcoin’in fiyatı hala 64.800 dolarlık zirveden çok uzaktayken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, Bitcoin’de daha önce hiç bu kadar “aktif” para olmadığını gösteriyor. Gerçekleşen piyasa değerindeki artış, Bitcoin’in Mayıs ortasında başlayan piyasa çöküşünden bu yana en yüksek fiyatı olan 48.000 $’a ulaşmasıyla aynı zamana denk geliyor. Bitcoin bu hafta yüzde 9,5 ve bu ay yüxde 42,5 arttı. 48.000 dolar ‘a ulaştıktan kısa bir süre sonra, BTC keskin bir şekilde 46.700 dolar’ a düştü. Kargaşanın bir başka işareti, Bitcoin’in en son madencilik zorluk ayarlamasıdır. Bitcoin ağı, iki haftada bir yaptığı son değişiklikte, madenciler arasındaki artan rekabeti hesaba katmak için dün madenciliği yüzde 7,3 daha zor hale getirdi.

Düzeltme, iki aylık düşüşlerden sonra ikinci ardışık pozitif değişiklikti; Düşüşler, Çin’deki BTC madenciliğine yönelik bir baskıyı takip etti ve bu da Bitcoin’in fiyatını yarıya indirdi. Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri için bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi, yatırımcıların kripto paralarını yeniden aldıklarını gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster