Bir Bitcoin Balinası Geçen Hafta Yaklaşık 30.000 Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin düşüşünde balinalar satın alıyor

Bitcoin (BTC) zorlu geçen haftanın ardından düşüşüne devam ediyor ve yazı sırasında 31700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Haftalık grafiklerde BTC fiyatının %9 düşmesiyle büyük balinalar bu durumu Bitcoin sayılarını arttırmak için bir fırsat olarak gördü ve yüklü bitcoin alımları gerçekleştirdi.

BitInfoCharts’taki verilere göre, bir Bitcoin mega balinası, 16-18 Temmuz arasındaki geçen hafta sonu boyunca yaklaşık 30.000 Bitcoin satın aldı. Aynı verilere göre, Aralık 2018’den bu yana her biri tam olarak 8000 BTC içeren 18 cüzdanda yaklaşık 144.000 Bitcoin’i kontrol ettiği görülüyor. Son üç gün içinde, aynı balina yaklaşık 950 milyon USD karşılığında 29.880 BTC satın aldığı da aktarılanlar arasında.

Boğa ve Ayı Piyasası

Bu satın alımı gerçekleştiren mega balina yakın zamanda Bitcoin alımı gerçekleştirmedi veya Bitcoin’lerinden herhangi birini satmadı. Bu, piyasadaki büyük yatırımcıların son fiyat düşüşü sırasında bitcoin birikimlerine devam ettiğini açıkça gösteriyor.

Bitcoin zincir üstü verileri

Bitcoin için zincir üstü veriler son zamanlarda çok etkileyici durumlar gösteriyor. Ağ ile etkileşime giren benzersiz Bitcoin adresi sayısı, 2021 Mayıs ayının ortasındaki düzeltmesinden bu yana sürekli bir düşüş gösteriyor. Aynı zamanda, bu dönemde herhangi bir trend dönüşü belirtisi olmadığını bizlere gösteriyor.

coinotağ
Santiment verileri

Bu durumla birlikte, birçok yatırımcının bitcoin fiyatı hakkında yaptığı açıklamalar yatırımcıları sevindirdi. İşte popüler piyasa analisti Will Woo’nun söyledikleri:

Bitcoin piyasası, portföylerine BTC eklemek için akın eden birkaç finansal dev ve varlıklı yatırımcılarla destek kazanmış olabilir.

Willy Woo, perakende yatırımcılarının devam eden Bitcoin düşüşünde satın alımlar gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

17 Temmuz Cumartesi günü yapılan son Bitcoin madencilik zorluk ayarlaması sırasında, BTC fiyatı %5 daha düşerek Ocak 2020’den bu yana yeni en düşük seviyesine ulaştı. Hash oranı bir kez daha yukarı doğru ilerliyor ve 100m TH/s’nin üzerine çıkıyordu.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster