Bitcoin Fiyat Analizi: BTC İçin Hedef Neresi?

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bitcoin’in son 24 saatteki yukarı yönlü fiyat hareketleri ile çoğu altcoin yükselişler yaşamaya başladılar. Ancak eylül başından beridir düşüş trendinde olan Bitcoin çoğu altcoinin neredeyse 2 ay önceki seviyelerinden işlem görmesine neden oldu. Öyle ki lider kripto para 53.000 dolar seviyelerinden 40.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Yatay Bir Aralıkta İşlem Görüyor!

Bitcoin son 24 saatte %7 artış yaşarken yazım sırasında 43.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak lider kripto para birimi yaklaşık 10 gündür 40.000 ile 45.000 dolar aralığında işlem görüyor. Ancak analistler BTC‘nin yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 44.000 dolar seviyesini aşabilmesi ile 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşeceğine inanıyorlar.

Bitcoin-09.30-2

Bitcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 42.300 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımıyla yaklaşık 10 gündür 6 kez test edilen 40.000 dolar seviyeleri yeniden test edilebilir. Ancak lider kripto para birimi için 40.000 dolar seviyeleri kritik bir öneme sahiptir. Öyle ki bu seviyenin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile düşüşün derinleşmesi muhtemeldir. BTC için 40.000 dolar seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 36.000 dolar seviyelerinden tepki alınması muhtemeldir.

Bitcoin, aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 12 saatlik grafiğindeki 200 basit hareketli ortalamadan tepki aldı. Bu hareketli ortalama da BTC için önemli bir destektir. Ek olarak yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 50 ve 100 SMA’da direnç olarak görev yapabilir.

Teknik Göstergeler Pozitif Gözüküyor!

Teknik göstergeler kısa vadeli yükseliş sinyali üretirken BTC için orta vadeli görünümün negatif olduğu gözlemleniyor. Göreceli Güç Endeksi orta çizgi seviyelerinde yukarı yönlü seyrediyor. RSI daki bu durum Bitcoin için yükselişi destekliyor. Ek olarak MACD histogramında bir boğa geçişi gözlemlendi. Ancak bu, lider kripto para birimi için momentumun iyileşmeye başladığını gösteriyor.

Bitcoin-09.30-1

Bitcoin’in yükseliş trendine girebilmesi için öncelikle 44.000 dolar direnç seviyesinin aşılması gerekiyor. Böyle bir durumda BTC’nin 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşaması muhtemel olacaktır. Ancak BTC’nin 44.000 dolar seviyesini aşamaması halinde 40.000-45.000 dolar aralığında yatay konsolide kalması muhtemel olacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster