Bitcoin Fiyat Analizi: 50.000 Dolar İçin Erken Olabilir!

bitcoin-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin toparlanma yolundaki sıkı bir yükselişi sonrasındaki fiyatı 50.000 dolar direnci öncesinde konsolide olmaya başladı. Lider kripto para birimi yazım sırasında 47.950 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise son bir gün içinde yaklaşık %2 düşüşle 911 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Mevcut ralli ve ardından gerçekleşen konsolidasyon küçük yatırımcılara kıyasla balinaların daha çok dikkatini çekti.

2013 Benzeri Hareket Gelebilir mi?

Balina hareketi oldukça heyecan vericiydi. Çünkü borsalarla birlikte anonim cüzdanlar arasında büyük miktarda Bitcoin akıyordu. Whale Alert’e göre, sadece 28 Ağustos’ta, bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 39 milyon dolardan fazla yaklaşık 800 BTC aktarıldı. Bunun ardından, neredeyse milyar dolarlık bir BTC daha transfer edildi. Toplam işlem değeri 3 milyar doların üzerine ulaştı.

Son yarılanmadan bu yana bir buçuk yıldan fazla bir süre sonra, birçoğuna göre bu döngü zaten dibe ulaşmıştı ve oradan iyileşme iyi başlamıştı. Analitik sayfası Ecoinometrics, 2013 piyasa döngüsü ile Bitcoin için benzer yörüngeler çizen mevcut ralli arasında ilginç bir paralellik çizdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“BTC’nin yarılanma sonrası boğa piyasasının ortasındaki %60’lık geri çekilmeden güçlü şekilde çıktığı 2013’ün tekrarının olmasını umabiliriz.”

Bitcoin-08.30

Bahsedilenler olduysa, bu Bitcoin’in çok yıllık ayı piyasası dışında yaşadığı en uzun ikinci ralli olacaktır. Ama aynı döngünün kendini tekrar etmeme olasılığı yatırımcıları endişelendiriyor.

Bitcoin Balinaları Hareket Halinde!

Tek bir günde 1.68 milyon BTC’lik büyük girişler dışında diğer her şey büyük ölçüde değişmedi. Dahası, balinalar 45.000 dolardan sonra kripto para satışına başlamıştı. Balinalar cüzdanlardan borsalara yapılan transferlere bakarak bir çıkış için kendilerini daha iyi konumlandırmaya çalışıyor gibiydiler.

Bitcoin-08.30-2

Bunun dışında, bir başka ilginç eğilim, küçük yatırımcıların kripto paraları daha hızlı biriktiriyor olmasıydı. Ecoinometrics verileri balinaların hızlı birikime başlaması durumunda, 50.000 doların daha erken kırılıma uğrayacağını işaret etti.

Lider kripto para birimi için anlık destek seviyesi 47.750 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılımı halinde ise hedef 47.000 dolar destek seviyesi olacaktır. Lider kripto para biriminin konsolide hareketleri ile lider altcoin Ethereum da yatay fiyat eyleminde bulunuyor. Lider altcoin yazım sırasında 3.180 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster