Ethereum ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Bozuldu mu?

Bitcoin ve Ethereum

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitoin, kripto para piyasasının lideri olarak diğer kripto paraları da etkisi altına alıyor. Ethereum arık bağımsızlık mı gösteriyor?

Ethereum Bağımsız Mı Hareket Edecek?

"<yoastmark

Kripto analisti Simon Peters yaptığı açıklamada Ethereum’un Bitcoin ile olan bağının azalabileceğini söyledi. Kripto paraların Bitcoin ile bağlantılı hareket ettiklerini biliyoruz. Ancak analist Ethereum’un bu bağlantıdan yavaş yavaş kopacağını belirtti. Özellikle Eth 2.0 ile bunun gerçekleşeceğini de ekledi. Ethereum’un gittikçe büyüdüğünü söyledi. Artık kendi çizgisinde ilerleyebileceğini düşünen analistlerin sayısı da oldukça fazla. Yatırımcıların da çoğu buna inanıyor!

Ethereum Bitcoin’i Geçmeye Hazırlanıyor Mu?

Ethereum Bitcoin' Geçmeye Mi Hazırlanıyor?
Ethereum Bitcoin’ Geçmeye Mi Hazırlanıyor?

Bu sinyallerin Ethereum’un Bitcoin’i geçmek için bir adımı olduğu düşünülüyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin popülerlik açısından Ethereum’un çok önünde olsa da önümüzde ki 5 ile 10 sene arasında Ethereum’un lider kripto para birimi Bitcoin’in yerini alabileceğin düşünülüyor. Bunun olması halinde diğer kripto para birimlerinin de Bitcoin’in ekseninden çıkması muhtemel görülüyor. Piyasa ki bu ayrışımların olması son derece pozitif bir haber olarak kabul edilebilir. Çünkü yükselişlerde bir arada yukarı çıkmak hoş olsa bile düşerken tüm piyasanın birden düşmesi kulağa oldukça korkutucu geliyor.

Kripto Para Piyasasına Zararı Nedir?

Birlikte hareket etmenin kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olmadığını söylemiştik. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi manipüle edilebilir bir piyasada Elon Musk gibi bir ismin Bitcoin’i etkilemesi ile piyasada ki neredeyse tüm kripto para birimlerinin düşmesidir. Bu bir çok yatırımcıya para kaybettirdiği gibi aynı zamanda kurumsalları da kaçırmayı başarıyor.

Kurumsal yatırımcının kripto para piyasasına olan güveni sarsılıyor. Bu da piyasadan çekilip daha güvenli limanlara sığınmaya çalışıyor. Küçük yatırımcı ise bu görevi panik satışları yaparak üstleniyor. Bu olay piyasanın düştükçe düşmesini tetiklemesi ile döngüye giriyor. Bu sebeple bu şekilde tahmin edildiği gibi bir ayrışmanın olması ve fiyatların birbirine bağlı hareket etmemesi olumlu bir gelişme olurdu.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook