Ethereum Fiyat Analizi: Uzun vade alım için hangi bölge beklenmeli?

Ethereum Neden Değerli

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Merhabalar sayın CoinOtağ okuyucuları. Size ETH hakkında orta vade fiyat analizini sunuyoruz.

Öncelikle belirtmek gerekirse, grafiklerimiz haftalık ve günlük bazdadır. Fakat haftalık hareket bizim için önemli bulunuyor bu analizde. Yorumlamaya başlayalım;

ETH’nin haftalık LOG grafiğine baktığımızda öncelikle dikkatimizi 2019 yılında oluşan majör bir yükselen trend çekiyor. Bu yükselen trendimiz 2019 Eylül ayında aşağı kırılmış ve bir süre üst direnç işlevi görmüş. Bu direnç trendi ise 2021 Ocak ayında yukarı güçlü şekilde kırılıp hızlı bir yükseliş sağlamış fiyata. Fakat bizi ilgilendiren hareket bu direncin kırılımı değil, retesti olacak. Grafikte de gördüğünüz üzere bu yükselen trend desteğine retest gerçekleşmemiş fakat bu temas yakın gibi gözüküyor. Büyük düşüşten kötü etkilenen Ethereum için dönüş seviyesi bu retest hareketi olabilir.

Ethereum Haftalık Analizi

coinotağ
Ethereum Haftalık Analiz

$2000 seviyesinin haftalık zaman diliminde kırılması ve altında mum kapanışı gerçekleşmesi, bir sonraki destek bölgesinin test edilme olasılığını da hayli arttırmakta. Grafikte gördüğünüz üzere bu destek bölgesi $1440 seviyesi ile $1270 seviyesini kapsamakta. Bu bölge ise önceki paragrafta bahsettiğimiz yükselen trendimize denk gelmekte. Bu da ETH için gerçekten güçlü bir destek oluşturuyor. Orta vade yatırımcıların bu bölgeyi mercek altına alması bu yüzden önemli diyebiliriz.

Ethereum Günlük Analizi

Ethereum
Ethereum Günlük Analiz

Eğer düşündüğümüz dönüş buradan gerçekleşirse ise, Ethereum’un hedefi sırasıyla önce tekrardan $2000 seviyesi, sonrasında ise potansiyel direnç oluşturabilecek üst yükselen trend seviyesi ($4950) olacaktır.

Bu senaryoda destek bölgesinden yapılan yatırımla hedef arasında yaklaşık %260’lık bir kar marjı bulunmakta.

Grafiğin tekrardan haftalık olduğunu belirtmekle beraber, orta vade bir bekleme süreci olduğunu da tekrardan belirtmek isteriz.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook