Bitcoin 50.400 Doları Test Etti! Düşüş Devam Edebilir mi?

bitcoin-7-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in fiyatı 52.900 dolar seviyesinden günlük en düşük seviye olan 50.400 dolara geriledi. Lider kripto para birimi bir saatin altında 2.000 dolarlık bir fiyat düşüşü gördü. Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca 50.000 dolarlık kilit direnci güçlü bir desteğe dönüştürmeyi başardı. Lider kripto para birimi için ani fiyat düşüşü gerçekleşmeden önce 55.000 dolar beklentisi vardı. Ancak 50.000 dolar seviyesi altında kapanışlar gerçekleşmediği sürece 55.000 dolar hedefinin gerçekleşme olasılığı yüksek olacaktır.

Bitcoin-09.07-4

Bitcoin Madencileri Kar Almaya Başladılar!

BTC’nin döviz dengesinde sürekli bir düşüş yaşanırken, madenciler son üç gündür Bitcoin bakiyelerini borsalara taşıdıkları için kar almaya başladılar. Glassnode verilerine göre, mevcut 50.000 dolar fiyat aralığı madenciler için oldukça karlı oldu. Ek olarak bazı madenciler kar almaya başlamış olabilirler. Yaklaşık 30.000 BTC, madenciler tarafından borsalara gönderildi. Bu miktar yaklaşık olarak 145 milyon dolar değerinde.

Bitcoin-09.07-5

Popüler bir kripto analisti olan Rekt Capital, BTC’in 50.000 dolar seviyesini yeniden test edebileceğini belirtti. Ardından gelebilecek bu seviyeden bir toparlanmanın 55.000 dolar fiyat aralığının üzerindeki hareket için güzel bir yükseliş ivmesi yakalatabileceğini söyledi.

Bitcoin Zincir Üzerindeki Ölçümler Güçlü Duruyor!

Lider kripto para birimi uzun vadede boğa sinyalleri vermeye devam ediyor. Ağ etkinliği benzersiz adreslerle birlikte artıyor. Bu ölçümler fiyatın 53.000 dolara yaklaşmasında önemli bir faktör oldu. Analistler, 50.000 dolar seviyesine yapılan mevcut yeniden testin bir sonraki ralliden önce küçük bir düşüşten başka bir şey olmadığına inanıyorlar.

Bitcoin-09.07-6

Lider kripto para birimi, mayıs piyasa çöküşünden sonra kayıplarının çoğunu telafi etti. Ancak şu anda 50.000 doların üzerindeki konumunu belirledikten sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test etmesi bekleniyor. Bitcoin, 53.000-59.500 dolarlık zincir üstü anahtar destek bölgesini aştıktan sonra yeniden test edebileceği ATH’sinden %21 düşük seviyeden işlem görüyor.

Bitcoin, ülke kongresinin Bitcoin yasası lehine oy vermesinden sonra El Salvador’da yasal bir birime dönüştü. Ülke, günü “Bitcoin Günü” olarak kutluyor. Popüler analist Plan B, son fiyat düşüşünün bununla bir bağlantısı olabileceğine inanıyor. Analist, insanların şu anda haberleri sattıklarını öne sürdü.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Mevcut geri çekilme ile Solana, Ethereum ve Cardano’da da geri çekilmeler yaşandı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster