Bitcoin 46.000 Dolar Desteğini Korurken ADA 2.2 Dolara Çıktı

Bitcoin-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin günlerdir süren yükselişi ile altcoinlerde harekete geçti. Bitcoin’in bu yükselişi Cardano’nun ADA’sını da harekete geçirdi. Tabi Alanzo güncellenmesinin de bunda etkisi olsa da sonuç olarak ADA 2.2 dolara yükseldi.

Bitcoin Güçlü Direncini Aşamadı!

Bitcoin 48.000 dolar seviyesindeki büyük direnci kırma girişiminin reddedilmeyle sonuçlanmasının ardından 46.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Coinotag verileri, BTC/USD’nin cumartesi günü boyunca dev bir satış baskısıyla mücadele etmek için yükseldiğini ancak cuma günkü seviyelere geri döndüğünü gösterdi.

Bitcoin-08.14
Bitcoin günlük grafiği

Bitcoin için 47.000 dolar ve yukarısındaki satıcı baskısı hafta boyunca sürdü. Fakat lider kripto para birimi dün gece sert bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş 48.000 dolar seviyelerine kadar sürdü.

Yazım sırasında lider kripto para birim 46.900 seviyelerinden işlem görüyor.

Analist Michael van de Poppe düzeltmenin nedenini özel bir şeye bağlamadı. Bunun tipik bir hafta sonu hareketi olduğunu belirtti.

Analist, Bitcoin’in 47.000 dolar ile 49.000 dolar seviyeleri arasındaki güçlü bir direnç bölgesinden aşağı yönlü tepki aldığını belirtti. Ancak boğaların gücünü kaybetmediğini savundu.

Başka bir yükselişi sürdürmek ve desteklemek için güçlü direnç seviyelerini aşmak için uygun hacim gerekir. Bu hacim olmadan bir kırılma sonuçta başarısız olabilir. Ek olarak aşırı iyimser yatırımcılara mal olabilir.

Bu arada bir diğer yatırımcı ve analist Rekt Capital, sadece birkaç gün önce ulaşılan 46.000 dolarlık destek bölgesinin onaylanması için yaklaşan haftalık kapanışa dikkat çekti.

Cardano Yükselişini Sürdürüyor!

Altcoinlerde Cardano’nun ADA tokenı piyasa değerine göre en yüksek elli kripto para birimi arasında dikkat çekmeye devam ediyor. Kripto para birimi gün boyunca %8 değer kazanarak 2.2 doları geçti.

ADA, 2 dolarlık desteği aştıktan sonra Bitcoin’deki düzeltme hareketi ile güç kaybetti. Ancak ADA, sonrasında 2.25 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

cardano-14.08
Cardano 1 saatlik grafiği

Cardano‘nun ADA’sı yakın zamanda gerçekleşecek olan güncelleme ile yükselişe geçmişti. Yükselişin devamında paritenin mayıs ayıdaki ATH’sini aşıp aşmayacağı ise merak konusu.

Ek olarak XRP 1.2 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve yaklaşık olarak %20’lik bir kazanç sağladı.

Toplam kripto para piyasa değeri ise 2 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Ancak yazım sırasında biraz düşüş ile 1.95 trilyon dolar seviyesinde seyrediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster