Cardano (ADA) Yeni ATH Geliyor Mu? İşte Önemli Seviyeler!

Cardano-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Alonzo Güncellemesinin resmi lansman tarihi olan 12 Eylül’ün ardından Cardano pazarındaki algı olumlu yönde olmaya devam ediyor.

Grafiklerde, başarılı bir boğa bayrağı kırılması, Cardano’yu yaklaşık 3 ayda ilk kez 2 dolar seviyesine kadar yükseltmeyi başardı. Bu kazançlar, piyasaya Cardano’yu Binance Coin’i geçerek (BNB) 69,5 Milyar Dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük üçüncü dijital varlığı oldu. Hedef şu anda yeni bir rekor kırmadan önce Cardano’nun hareketlerini geçici olarak durdurabilecek bazı Fibonacci seviyelerine doğru kayıyor. Gelin hep beraber 4 saatlik grafiğimiz üzerinde inceleyelim.

Cardano 4 Saatlik Grafik Görünümü

Cardano

Alıcılar Cardano/USDT paritesinde hunharca satın alımlar yaptılar ve bunun sonucunda fiyatın 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA’dan (sarı) hızlı bir şekilde uzaklaştığı görüldü. Bu süreçte 1.90 dolar, 1.97 dolar  ve 2.0 dolar direnç seviyeleri satın alma baskısına yenik düştü. Aşılması gereken tek bir engel kaldı. 78.6 Fibonacci seviyesinin üzerinde bir kapanış, kripto para birimi Cardano’yu muhtemelen yeni bir ATH seviyesine itecek. Ek hedefler ise yüzde 100 kazanç ile 2,55 dolar ve yüzde 127,2 kazanç ile 2,75 dolar Fibonacci Uzantılarında bulunuyor. Geri çekilme durumunda bu seviyeler aynı zamanda destek işlevi görecektir.

Cardano için İndikatör Değerleri

cardano

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) yükseliş trendi, aşırı alım bölgesinde bir geri dönüş beklenmeden önce daha yüksek bir zirve yapacağını gösteriyor. Aynı şey, 16 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesinde işlem gören MACD’de de görüldü. On Balance Volume üzerinde de yükselen bir alım baskısı gözlemlendi. Ancak endeks, Cardano’nun 2,35 dolar ile rekor seviyesini oluşturduğu Mayıs ayı başlarında görülen seviyeleri henüz yakalayamadı.

Cardano’nun Geleceği Ne Olur?

cardano

Cardano için, ilk önce bazı engellerin aşılması gerekmesine rağmen, önümüzdeki aylarda yeni bir ATH oluşturacak gibi görünüyor. 0.618 ve 0.786 Fibonacci Uzantıları, Cardano’nun yakalamış olduğu yükselişi sınırlayabilir. Ancak boğalar için ilerleyen dönemlede çok fazla dirençle karşılaşması genel bir görüş olarak yatırımcılar arasında dolaşıyor.

Dikkat!

Kripto paralara yatırım yapmak yüksek volatalite riskleri içerir. Bu yazıda yazılan bilgilerin tamamı eğitim amaçlıdır. Bu paragrafta gördüğünüz hiç bir yazı veya görsel yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım danışmanlığı profesyonel şirketler tarafından verilen bir hizmettir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster