Cardano Yatırımcılarının 3 Dolar Hedefi Gelebilir mi?

CARDANO-08-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano fiyatı son birkaç aydır genellikle dar bir aralıkta işlem görüyordu. Altcoin şubat ortasından bu yana 1 dolar bölgesini birkaç kez test etti. Ancak nadiren bu seviyenin altına düştü. Aslında, tüm kripto para piyasası son derece ayı dönemindeyken bile ADA bu seviyesini korudu.

İlginçtir ki Cardano’nun fiyatı sadece bir günde % 20’lik bir ralli yaşadı. Aslında yazım sırasında, piyasa değerlenmesi açıkça 2 ayın en yüksek seviyesinde ve 1,77 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Cardano Lansman Tarihi Yaklaşıyor!

Cardano’nun rallisi şüphesiz ki çok gecikmişti. Bir dizi faktör, altcoinin son rallisini tetikledi. Buna akıllı sözleşme ve geliştirme faaliyetlerinin hızı da destek sağladı. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde akıllı sözleşmenin lansman tarihinin bu cuma günü açıklanacağını açıkladı. Ancak yönetici, lansmanın önümüzdeki ay yapılması planlanan Cardano zirvesine gelmeden önce gerçekleşeceğine dair ipucu verdi.

charles-hoskinson
Charles Hoskinson, lansman tarihini cuma günü açıklayacak.

Hafta sonu boyunca Cardano, kullanıcılarını Alonozo Purple Testnet’ine eklemeye başladı. Böylece Alonzo yükseltmelerinin üçüncü ve son aşamasını gerçekleştirdi. Alonzo Purple’ın akıllı sözleşmeleri destekleyen ve Cardano’nun ağında merkezi olmayan finansı kolaylaştıran ilk tamamen halka açık ana ağ olacağı biliniyor.

Cardano’nun uzun vadeli gelişim faaliyeti inkar edilemez bir şekilde etkileyici olmaya devam ediyor. Ancak kısa vadeli faaliyeti de geç hız kazanmaya başladı. Aslında, Cardano’nun günlük GitHub geliştirme etkinliği şu anda Ethereum, Kusama, Polkadot, File Coin ve Dash gibilerden çok daha yüksek.

ada-proof

ADA Yatırımcıların İlgisini Geç Çekti!

Piyasa katılımcıları Hoskinson’ın güncelleme açıklamasına oldukça olumlu tepki verdi. Hem spot piyasa verileri hem de türev piyasa verileri oldukça uyumlu eğilimler yansıttı. Toplam OI, yazım sırasında 530 milyon dolarlık bir değeri tasvir etti. Nitekim mevcut seviyeler haziran ortasına eşit. Bu da ADA‘nın, yatırımcıların ilgisini geç topladığını gösterdi.

Bununla birlikte, altcoinin mayıs ayındaki rallisi sırasında OI’nin 1.3 milyar dolarla zirve yaptığını ve mevcut seviyelerin bundan oldukça uzak göründüğünü de belirtmelidir. Santiment’in verilerine göre spot hacim de yazım sırasında haziran seviyelerine ulaşmayı başardı. Ancak şubat ve mayıs seviyelerinden hala oldukça uzak kaldı.

Bu nedenle, ADA’nın fiyatının mevcut seviyeyi veya inç daha yüksek olmasını sağlamak için hacimlerin önemli ölçüde artması gerekir.

Göstergelerin çoğu olumlu işaretler sergiliyor. Fiyat grafiğindeki eğilim şimdiden değişmeye başladı. Hoskinson’ın duyurusu sonrası ADA’nın değerlemesi cuma günü biraz daha artabilir. Ayrıca, gerçek lansman tarihi yaklaştıkça ve akıllı sözleşmeler canlı hale geldikçe ADA’nın fiyatı muhtemelen 3 dolar seviyelerine doğru hareket edecektir. Ayrıca Bitcoin‘in fiyat hareketleri de göz ardı edilmemelidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster