Bitcoin (BTC) Enflasyon Verilerine Karşı Nasıl Davranacak?

Bitcoin-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para birimleri, Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Temmuz ayında açıklanan yüksek enflasyon verilerine rağmen ve ABD Senatosu’nun kripto para birimi sektörüne belirli vergiler ve kısıtlamalar getirebileceği 1 trilyon dolarlık bir altyapı faturasını kabul etmesine rağmen, Bitcoin fiyatı Çarşamba günü 46.502 dolara tırmanarak Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD Çalışma Bakanlığı Çarşamba günü, tüketici fiyat endeksinin Haziran ayındaki %0.9’luk artışa kıyasla aylık %0.5’lik bir artış kaydettiğini bildirdi. Fiyat, bir önceki yıla göre yüzde 5.4 yükseldi.

Kripto hizmetleri Amber Group’un Amerika başkanı Jeffery Wang, yaptığı bir açıklamada

“Piyasa, Senato tasarısındaki maddelerin olduğu gibi ilerlemesini istiyorum ben de Meclis ile aynı fikirdeyim” dedi. “Her şey söylenip yapıldığında, kripto endüstrisi için daha kabul edilebilir kurallarımız olacağını düşünüyorum.” sözünü de devamında ekledi.

Ayrıca Delta exchange CEO’su Pankaj Balani BTC’yi kısaca değerlendirdi, değerlendirmelerinde şunlardan söz etti;

“Piyasanın burada bir nefes alması gerektiğine inanıyoruz. Ağustos ayının sonunda, Eylül ayının başında kararlı bir adım atmadan önce fiyatın bir süre 40 bin ila 45 bin dolar aralığında akümüle olmasını bekliyoruz” dedi.

Bitcoin Yatırımcılarının Odak Konusu Enflasyon Mu?

Kripto para yatırımcıları, ekstra harcamaların enflasyonu artırabileceğine ve doların değer kaybetmesine karşı BTC’nin popülaritesinin artacağını düşünüyor. Federal Rezerv, koronavirüs pandemisinin ardından ek ABD Hazine borçlanmasını gidermek amacıyla trilyonlarca dolar yarattı; merkez bankasının elindeki hazine bonoları 2020’nin başından bu yana yaklaşık 3 trilyon dolar artarak geçen hafta itibariyle 5,3 trilyon dolara yükseldi.

abd harcama planı

Birçok Bitcoin yatırımcısı, doların satın alma gücünün bir kısmını kaybettiği bir zamanda sınırlı arz sınırı nedeniyle dijital varlığın enflasyona karşı bir koruma haline geleceğini düşüyor.

Sizler enflasyon karşısında Bitcoin’in neler yapacağını düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin, ABD dolarının ciddi değer kayıpları yaşadığı zamanlarda nasıl etkilenecek?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster