Cardano (ADA) Yatırımcıları Dikkat! Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

cardona2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano (ADA) Yatırımcıları Dikkat! İşte Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

Kripto para birimlerinin popileritesi gün geçtikçe artıyor ve ilgi her geçen gün artıyor. Ancak sektörün bu denli popilerleşmesi ve ilginin artması dolandırıcılık vakalarını da beraberinde getiriyor. Son dönemde kripto para dolandırıcılığı vakalarında oldukça fazla artış yaşandı. Öyle ki dolandırıcılar bu kez Cardano (ADA) yatırımcılarını hedef aldı. İşte Detaylar.

Cardano (ADA) Yatırımcıları Dikkat!

Dolandırıcılar bu kez (ADA) kripto para birimlerini saklamak için genellikle en çok tavsiye edilen kripto para cüzdanı olan Daedalus‘un sahte bir versiyonu ile yatırımcıları dolandırmaya çalışıyor.

Bir Reddit kullanıcısı, sesli ve görüntülü sohbet uygulaması Discord üzerinden karşılaştığı bir dolandırıcılık vakasını bildirdi. Kullanıcı, doğrulanmış Cardano (ADA) cüzdanı Daedalus’tan daha fazla özellik kopyalamaya ve hatta vaat etmeye çalışan farklı bir URL adresine sahip sahte bir web sitesini tespit etti.

13 Ağustos’ta “sahte bir Daedalus web sitesinin Discord’daki Cardano (ADA) yatırımcılarını hedef aldığını” bildirildi.
Dolandırıcının orijinal web sitesine oldukça benzer olan ve sadece birkaç farklılık bulunan bir web sitesi üzerinden yatırımcıları dolandırmayı hedeflediğini ve (ADA) yatırımcılarının bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Dolandırıcının oluşturduğu web sitesinin Daedalus’un orijinal web sitesiyle oldukça benzer olduğunu belirtirken, yine de de iki siteyi birbirinden ayırmak için bazı önemli farklılıkların olduğunu söyledi. Kullanıcı, Deadlaus’un resmi web sitesi “.io” ile biten bir URL adresine sahipken, sahte web sitesinin “.one” ile biten bir URL adresine sahip olduğunun altını çizdi.

Adını Yunan mitolojisinden bir mimar ve zanaatkardan alan Daedalus, “ADA kripto para birimlerini saklamak için en çok tercih edilen güvenli bir cüzdan” olarak biliniyor.

Bununla birlikte dolandırıcı, yatırımcılara dijital varlıkları fiat para birimlerine dönüştürme yeteneği, gelişmiş hızlar ve daha güçlü performans da dahil olmak üzere daha fazla özellik vaat ediyor.

Cardano-1

Cardano’da (ADA) Son Durum

Cardano (ADA), geçtiğimiz yıl içinde dijital varlık alanındaki en popüler projeler arasında yer aldı.
Ayrıca Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bugün yaptığı açıklamalar ile uzun zamandır beklenen akıllı sözleşme lansmanı hakkında daha fazla ayrıntı sağlama sözü verdi.

Belki de bu lansman nedeniyle, ADA Nisan ayındaki Boğanın ardından son yedi gün içinde %50 artış gösterdi.
Coin Otağ verilerine göre son 24 saatte %15 artış yakalayan ADA, Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 doların üzerine çıktı.
İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla popüler kripto para birimi 1,97 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster