Cardano Akıllı Sözleşme Duyurusu Öncesinde 2 Dolara Ulaştı!

CARDANO-08-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano fiyatının 12 haftanın en yükseğine yükseldi. Ardından piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi oldu.

Cardano Üç Ayın Zirvesinde

Adını taşıyan blockchain projesinin yerli tokenı Cardano’nun (ADA) fiyatı geçtiğimiz gün %13,2 oranında arttı. Bugün ise 12 haftanın en yüksek seviyesi olan $2,03’a ulaştı.

Cardano-08.123 ADA/USDT 4 saatlik grafiği

Coinotag verilerine göre varlık son bir haftada %44.1 değer kazandı. Bu da onu piyasanın önde gelen kripto paralar arasında en çok kazandıran kripto para yapıyor.

coinotag-kripto-para-piyasasi

Son yukarı yönlü hareket, altcoinin piyasa değerini 64.74 milyar dolara çıkardı. Ayrıca hakimiyeti ise tüm kripto para birimlerinin toplam değerinin %3.23’üne ulaştı. Bu gelişmeyle ADA üçüncü en büyük kripto para birimi olan TETHER’i geçerek üçüncü sıraya yerleşti.

Cardano’nun ADA’sı yazım sırasında 2,03 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi ise 6 milyar doların üzerinde seyrediyor. Ancak Cardano için bu seviye, altcoin’in 16 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 dolar seviyesinden %20 aşağıda bulunuyor.

Alanzo Hard Forku Yaklaşıyor!

Ethereum’un orijinal kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından oluşturulan Cardano, akıllı sözleşme işlevselliği başlatıldıktan sonra geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin verecek bir proof-of-stake (PoS) blockchain platformudur. Akıllı sözleşmeler, komutları ve yönergeleri otomatik olarak yürüten kod çeşitleridir.

Şu anda Cardano, akıllı sözleşme işlevselliğini ana ağda dağıtacak olan Alonzo hard forku için hazırlanıyor.

charles-hoskinson Charles Hoskinson: Güncelleme Cardano zirvesinden önce gerçekleşecek

Hoskinson tarafından bu haftanın başlarında duyurulan güncelleme, Cardano‘nun merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına girdiğini gösterecek. Ayrıca kullanıcıların akıllı sözleşmelerin gücünden aracısız borç verme, ödünç alma ve ticaret yapma gücünden yararlanmalarını sağlayacak.

DeFi, bankalar için kod satırlarını değiştirmeyi ve kullanıcılara aracılara ihtiyaç duymadan kredi verme imkanı sunuyor. Ayrıca borç alma gibi ticaret hizmetleri sunmayı amaçlıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster